خبرگزاری علم و فناوری

فرمانده سپاه قائم «عـج» استان سمنان مطرح کرد؛

سمنان | راه اندازی و ایجاد ۳ قرارگاه زیستی مقابله با کرونا در سطح استان

سردار حمید دامغانی شکل گیری و ایجاد سه قرارگاه زیستی در این استان برای مقابله با ویروس کرونا اعلام داشت.

به گــزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان؛فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان سردار حمید دامغانی در حاشیه نشست اعضای قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا (ع) استان سمنان که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، امامان جمعه و مسئولان ستادهای مردمی استان و فرماندهان سپاه‌های نواحی برگزار شد گفت : سه قرارگاه زیستی در استان سمنان برای مقابله با ویروس کرونا تشکیل و راه اندازی گردیده است.

وی با تشریح اجمالی اقدامات سپاه استان در این روزها بیان داشت:در ابتدا یک قرارگاه زیستی در سپاه استان سمنان و هشت قرارگاه در سپاه‌های نواحی و سطح تیپ تشکیل شد و در مرحله ی بعد به تمامی فرماندهان نواحی مأموریت ایجاد قرارگاه‌های شهرستانی ابلاع گردید.

وی درادامه بیان داشت: سومین قرارگاه زیستی مقابله با کرونا که در سطح استان تشکیل‌شده است، قـــرارگاه‌های محله‌ای با محوریت پایگاه‌های بسیج است.

سردار دامغانی اضافه کرد: تعامل و هماهنگی بالا و مطلوب بین این قرارگاه‌های زیستی با مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی استان سمنان سبب موفقیت ماموریت های این قرارگاه ها گردیده است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان از سازمان‌دهی 7 هزار بسیجی در قالب 750 گروه جهادی در سطح استان سمنان برای مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس خطرناک خبر داد.

وی در بیان حضور موثر بسیج در مقابله با کرونا در استان سمنان بیان داشت: یکی از اقدامات مهم و اساسی این قرارگاه‌های سه‌گانه گندزدایی و ضدعفونی مستمر معابر و مراکز پرتردد شهری، مراکز و اماکن خاص همچون زندان‌ها و بیمارستان‌ها و بخشی از منازل مردم به‌صورت مستمر انجام‌شده است.

سردار دامغانی به اجرای عملیات بیولوژیک به‌صورت استانی و مقارن با ولادت امام حسین «ع» و روز پاسدار اشاره داشت و افزود: با آغاز این عملیان یکپارچه قریب به  600 نقطه استان سمنان گندزدایی و ضدعفونی گردید.

وی همچنین تهیه و تولید 350 هزار ماسک و توزیع 150 هزار بسته بهداشتی را از دیگر اقدامات انجام‌شده قرارگاه زیستی سپاه استان سمنان برای مقابله با ویروس کرونا با استفاده از توان و ظرفیت مردمی در مناطق کم برخوردار استان سمنان عنوان کرد.

فرمانده سپاه استان سمنان افزود: با بهره گیری و استفاده از توان تیم‌های مشترک بسیج و مراکز بهداشتی در سطح استان سمنان بیش از 93 درصد از مردم این استان پایش و غربالگری سلامت شده‌اند که در نهایت افراد مشکوک به ابتلا به کرونا به مراکز درمانی معرفی شده‌اند و این مهم اقدامی مؤثر در کاهش و قطع زنجیره انتقال کرونا بوده است.

دامغانی از راه‌اندازی چهار نقاهت گاه در شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان و‌ گرمسار خبر داد و گفت: نقاهتگاه‌های مذکور تحت مدیریت سپاه استان سمنان و همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی استان سمنان و فرمانداری‌ها راه‌اندازی و برپا شده اند.

وی در انتهای گزارش خود بیان داشت:از جمله اقدامات موثر سپاه استان در این ایام شناسایی متخلفین و محتکرین اقلام بهداشتی بود که در این زمینه نیز کشفیاتی به مبلغ هشت میلیارد تومان توسط معاونت اطلاعات سپاه استان صورت پذیرفته است.

انتهای پیام/ص

زمان انتشار: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵:۱۳

شناسه خبر: 87080

مطالب مرتبط :
۰۲۵۸

در پی عمل جراحی موفقیت ‌آمیز توسط کادرپزشکی در سمنان

سمنان| گفت و گو با دکتر الهام صفاریه -پزشک زنان و زایمان

در هفته ای که گذشت خبر انجام عمل جراحی موفقیت آمیز تیم پزشکی زنان و زایمان با استفاده از شیوه ای جدید و نو در شهر سمنان منتشر گردید.

۵۸

در دیدار صمیمی فرمانده سپاه استان با پایگاه مقاومت بسیج صفیه مطرح شد؛

مساله محوری باید محوریت پایگاه ها قرار بگیرد

فرمانده سپاه استان سمنان نگاه مسأله محوری رو عامل پیشروی و ارتقای کیفی پایگاه های مقاومت بسیج دانست.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب