تمهیدات جدید پیشگیری از شیوع کرونا در میادین میوه خبرگزاری علم و فناوری - تمهیدات جدید پیشگیری از شیوع کرونا در میادین میوه و تره بار تبریز

تمهیدات جدید پیشگیری از شیوع کرونا در میادین میوه و تره بار تبریز

برای کاهش شیوع این بیماری، پروتکل‌های بهداشتی در بین مغازه داران توزیع شده و در ورودی میادین بنرهای رعایت نکات بهداشتی نیز نصب شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی،ابراهیم محمدی، مدیر عامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز در جلسه هماهنگی جلوگیری از شیوع کرونا گفت: برای کاهش شیوع این بیماری، پروتکل‌های بهداشتی در بین مغازه داران  توزیع شده و در ورودی میادین بنرهای رعایت نکات بهداشتی نیز نصب شده است.

وی با تاکید بر این‌که مهم‌ترین راه برای کاهش شیوع بیماری کرونا در میادین، رعایت بهداشت فردی است، گفت: ارائه خدمات مغازه داران و کارگران آن‌ها، حتی باربری‌ها، باید با دستکش و ماسک انجام گیرد و در موقع خرید و فروش‌ها حتما از کارت بانکی استفاده شود؛ همچنین حداقل فاصله یک و نیم متری را رعایت کنند.

 محمدی  ادامه داد: با این‌که عملیات شست‌وشو و ضدعفونی در میادین تحت نظارت سازمان به طور مستمر و روزانه انجام می‌شود، اما از تمامی شهروندان خواستاریم که قبل از مصرف نسبت به ضدعفونی و گندزدایی اقلام اقدام کنند.

محمد حسین حسن‌زاده، مدیرکل اداره سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز نیز در این جلسه ضمن قدردانی از همراهی و همکاری اتحادیه بارفروشان در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در میادین میوه و تره بار، گفت: بهداشت فردی، مهم‌ترین نکته‌ای است که غرفه داران و کارگران غرفه ها باید رعایت کنند.

در این جلسه جهت جلوگیری از انتقال بیماری، تصمیم بر این شد تا صاحبان غرف، اقلام بهداشتی مصرفی غرفه داران و کارگران آن‌ها از جمله، ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده را تهیه و در اختیار آنان قرار دهند تا در هنگام خرید و فروش استفاده کنند.

همچنین بر لزوم استفاده درست از دستکش، ماسک و اطلاع رسانی مداوم بین مغازه داران برای رعایت نکات بهداشتی تاکید شد و ضد عفونی مداوم تجهیزات مغازه‌ها و دست‌های غرفه‌داران نیز مورد تاکید قرار گرفت؛ طبق تصمیم گرفته شده در جلسه از روز شنبه نمایندگان بهداشت بر میادین میوه و تره بار نظارت می‌کنند.

زمان انتشار: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱:۵۷

شناسه خبر: 87085

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب