باور کنید هرمزگان سفید نیست خبرگزاری علم و فناوری - باور کنید هرمزگان سفید نیست

باور کنید هرمزگان سفید نیست

در حالی که حدود یکماه و نیم از بروز بحران بیماری کرونا و شیوع جهانی ان می گذرد و کشور بشدت درگیر این بیماری و بحران است دولت هنوز موفق نشده اقلام وکالاهای بهداشتی مورد نیاز مردم و کادر درمانی را تهیه و در داروخانه ها توزیع نماید.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان؛ روزانه شاهد آمار حدود دو هزار نفری هموطنان به این بیماری هستیم و عده ای همجان خودرا از دست می دهند اما رییس جمهور در تازه ترین سخنرانی خود در ستاد ملی مقابله با کرونا استان های سیستان و بلوچستان هرمزگان وبوشهر را سفید اعلام نموده و اعلام بازگشایی مشاغل و مدارس و دانشگاه ها را از اواخر فروردین ماه صادر نموده است .

باید از ایشان پرسید با علم بر کدام فرضیه و دانش دست به چنین آزمون و خطایی زده اید استانهایی که از دیرباز نام محروم را با خود یدک کشیده اند و علیرغم ثروتهای خدادادی فراوان منفعت وسودی برای شهروندانش نداشته و تمام مزایا و درامد هایشان در مرکز واریز و هزینه می شود امروز که هرمزگان با کمبود کادر درمان، تخت بیمارستانی و تجهیزات مناسب مقابله با این بیماری و کمبود و نایاب بودن ماسک، الکل و ژل و دستکش مواجه است و شما نتوانسته اید بعداز دو ماه این اقلام را برای مردم این استان وسایر استانها تهیه نمایید و مردم ناچارا از سر ترس .و اجبار خودرا در خانه هایشان حبس کردند تا فقط با شستن دستها و قطع زنجیره ارتباطی به مهار و کنترل بیماری بپردازند شما به استناد کدام امار و مدرکی وضعیت این استان را سفید اعلام کرده اید و خواستار عادی شدن وضعیت ترددها و فعالیت های روزانه شهروندان می شوید.

هنوز یادمان نرفته که قول دادید از شنبه همه چیز عادی می شود و اگر نبود درایت مقام معظم رهبری و توصیه ها و هشدارهای تکان دهنده وزارت بهداشتی ها خدا می داند امروز همه داغدار عزیزانمان بودیم و شما در اتاق های ایزوله خود اخبار را از صداوسیما رصد می کردید و بنا به توصیه مجریان سرخوش و بیخیال این رسانه ملی که سعی در نشان دادن همه چی آرومه هستند تصیمات کلان بهداشتی را به نفع یا به ضرر سلامت وبهداشت عمومی اتخاذ می فرمایید.

جناب رییس جمهور باور کنید وضعیت هرمزگان با وجود دارا بودن جمعیت عظیم مهاجر و وجود صنایع بزرگ که بیشتر کارکنانش  غیربومی بوده و قطعا در ایام نوروز در کنار خانواده بوده اند و امروز به محل کار خود بازگشته اند بسیار بیشتر از انچه که تصور بشود وخیم وبحرانی خواهد بود بنا به توصیه های عالمانه حضرتعالی شهروندان هم به خیابانها ریخته و فعالیت های خودرا از سر گرفته اند که این عدم رعایت فاصله اجتماعی و عادی گرفتن امور موجی از شیوع بیماری را ظرف چند روز آینده رقمخواهد زد و عاقلانه و اقتصادی تر این است که علاج واقعه را قبل از وقوع کرد نه انکه صبرکنیم تا قدرت همه گیری و ایپدیمی این ویروس موزی به مرور زمان وبا ابتلای 70 درصد جعیت کشور ضعیف و محو شود.

شما مسئول جان و سلامت مردم هستید این مردم چهل سال به پای نظام مقدس ایستادند وسخت ترین و خصمانه ترین رفتارها را تاب آوردند و امروز انتظار دارند که شما و سایر دولتمردان با نرمی و مودت در کنارشان باشید و وضعیت اقتصادی و معیشتی آنهارا درک کنید نه آنکه با اختصاص یارانه ای 200 تا 600 هزار تومانی انهم برای درصداندکی از جامعه بخواهید اوضاع را عادی جلوه دهید . این مردم طی سالها اسیب های روحی و روانی زیادی از وضعیت نابسامان اقتصادی دیده اند که همه را به پای دشمنان گذاشته اند و اینک انتظار و امید دارند که دولت مردان متعهد و غیور دستشان را بگیرند و اندکی مراعات حالشان را بنمایند نه انکه هر روز با تصمیمات شتابزده و غیرکارشناسی سعی در عادی جلوه دادن اوضاع  به نفع اقتصاد کشور باشید این را هم بدانید اقتصاد زمانی می تواند شکوفایی و پویایی داشته باشد که مردم سرزنده و بانشاط اجتماعی باشند نه انکه همه داغدار عزیزی و دلشکسته و مضطرب از وضعیت ناکارامد کنونی .

باور بفرمایید هرمزگانی ها تاکنون سهم خودرا به کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی بارها وبارها ادا کرده اند و هرساله با ارسال درامدهای مازاد استان سهم بسزایی در پرشدن خزانه کشور دارند و بی انکه سهم خودشان ازاین درامدهای مازاد برگشت داده شود همچنان درانتظار بهبود شرایط هستند امروز نوبت دولت است که برادری خودرا ثابت کرده و برای این مردمان صبور و خونگرم تصمیمی نگیرد که جان خودشان و سلامت عزیزانشان به خظر بیافتند.

هنوز در هرمزگان مدارس ابتدایی با گرمای هوای 40 درجه و شرجی بالا فاقد کولر و سرویس های بهداشتی و ابسرد کن مناسب هستند و بچه ها هر روز مجبور ند در کلاس های درس 40 نفره با یک پنکه دروس را بیاموزند وبازدهی بالایی هم داشته باشند.

مردم جنوب کشور مدتی پیش درگیر سیل های ناخوانده بودند و هنوز اثار زخم های عمیق این میهمان ناخوانده بر جسم و روحشان دیده می شود در شرق استان مردم خانه ندارند و دام هایشان در سیل تلف شده و عده ای هم عزیزانشان را از دست داده اند و بشاگرد جنوبی ترین نقطه کشور هنوز در فقر و محرومیت کامل از نظر راه ارتباطی شوسه و حتی اب بهداشتی و مواد غذایی سالم و بهداشتی و .... می باشد.

پس شما که تاکنون این مناطق را ندیده اید و حتی وصفش را هم برایتان نگفته اند چگونه برای مردمان این دیار تصمیم انی و شتاب زده می گیرید باور کنید هرمزگان وضعیتش سفید نیست و اجازه ندهید با این سخن شما سیل عظیمی از مسافران از نقاط الوده کشور به اینجا سرازیر شوند چرا که در هرمزگان بشدت با کمبود تجهیزات پزشکی و کادر درمان و حتی ماسک و دستکش مواجه هستیم و دیگر نمی توانیم نیازهای میهمانان و مسافران ناخوانده را هم تامین نماییم.

از شما انتظار می رود اوضاع را با دقت رصد نمایید و از نظرات مردمی هم بهره بگیرید نمایندگان عالی دولت در استانها شاید برای خوشامد و بالا بردن توانمندی و کارایی خودشان در گزارش های روزانه ویدئو کنفرانسی با شما اطلاعات واقعی ارائه نمی دهند مبادا تغییری و جابجایی در پست شان صورت بگیرد .

جناب رییس جمهور لطفا اوضاع را عادی جلوه ندهید و نیازهای روانی مردم را تامین کنید تا در کنار دهها درد و مشکل دیگر دغدغه روانی نداشته باشند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴:۲۲

شناسه خبر: 87088

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب