شمار مبتلایان کرونا در کرمانشاه به ۳۱۸ نفر رسید/ ج خبرگزاری علم و فناوری - شمار مبتلایان کرونا در کرمانشاه به ۳۱۸ نفر رسید/ جان باختن ۳۶ نفر
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

شمار مبتلایان کرونا در کرمانشاه به ۳۱۸ نفر رسید/ جان باختن ۳۶ نفر

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از ابتلای ۳۱۸ نفر به کرونا خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علمی و فناوری از کرمانشاه، آمار ابتلا به کرونا در استان همچنان سیر صعودی دارد و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به مردم هشدار داده تا همچنان در خانه بمانند.

اجرای طرح کاهش فاصله اجتماعی همچنان در استان ادامه دارد و محدودیت های این طرح شامل تردد خودروها و نیز تعطیلی اصناف همچنان ادامه دارد.

استاندار کرمانشاه در ارتباط ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور به تصمیمات مهم ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره زمان و شکل فعالیت کسب و کارها و ادارات اشاره کرد و اظهار داشت: کسب و کارهای متوسط و کم ریسک در استان از ۲۳ فروردین می توانند فعالیت خود را آغاز کنند، اما فعالیت کسب و کارهای پرریسک فعلاً تا پایان فروردین ممنوع باقی می ماند.

هوشنگ بازوند افزود: از ۲۳ فروردین ماه فعالیت ادارات با دوم سوم کارکنان و در صورت ضرورت بیشتر از ساعت ۷ الی ۱۴ فعالیت خواهند داشت و یک سوم نیز مجاز به صورت گردشی و شیفت بندی فعالیت ها را انجام دهند.

وی ضمن تشکر از همراهی مردم کرمانشاه و کاهش ترددها به دستورالعمل جدید اشاره کرد و بیان داشت: تردد خودروها بین استانها تا ۳۰ فروردین ممنوع و آزادی تردد بین استانها از ۳۰ فروردین شروع خواهد شد.

ابراهیم شکیبا در گفتگو با خبرنگار علمی و فناوری در کرمانشاه گفت: طبق یافته های قطعی آزمایشگاهی ابتلای ۳۱۸ کرمانشاهی به کرونا تایید شده است و متاسفانه تا کنون ۳۶ نفر جان خود را از دست دادند.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید همچنان موارد بهداشتی را رعایت کنند و در خانه های خود بمانند عنوان کرد:‌ از ابتدای اپیدمی تا کنون هزار و ۴۱۵ نفر در بیمارستان بستری شدند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان داشت: هزار و ۲۲ نفر از بیماران از بیمارستان ترخیص شدند و در حال حاضر ۱۵۸ نفر بستری هستند و خدمات درمانی دریافت می کنند.

 

زمان انتشار: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۵:۱۰

شناسه خبر: 87093

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب