هوش مصنوعی برای توسعه واکسن کرونا به کمک دانشمندان آمد

هوش مصنوعی در علم پزشکی امروزه به دلیل گسترش دانش و پیچیده‌تر شدن فرایند تصمیم‌گیری، استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی به خصوص سیستم‌های هوش مصنوعی در تصمیم‌گیری، اهمیت بیشتری یافته‌است. هوش مصنوعی گسترش دانش در حوزهٔ پزشکی و پیچیدگی تصمیمات مرتبط با تشخیص و درمان - به عبارتی حیات انسان - توجه متخصصین را به استفاده از سیستم‌های پشتیبان تصمیم‌گیری در امور پزشکی جلب نموده‌است. به همین دلیل، استفاده از انواع مختلف سیستم‌های هوشمند در پزشکی رو به افزایش است، به گونه‌ای که امروزه تأثیر انواع سیستم‌های هوشمند در پزشکی مورد مطالعه قرار گرفته‌است.

هوش مصنوعی از روز اول تاکنون نقش مهمی در کنترل بیماری کووید 19 داشته ‌است. محققان معتقد‌ند که هوش مصنوعی یک ابزار کارآمد برای کمک به پزشکان برای یافتن واکسن مناسب برای کووید 19 است. هوش مصنوعی با درک ساختارهای پروتئینی ویروس و کمک به بررسی مؤلفه‌های واکسن در ده‌ها هزار مقاله پژوهشی مربوطه نقش مهمی را بر عهده گرفته ‌است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از وایرد، طی چند هفته گذشته تیم‌هایی با کمک «گوگل دیپ مایند» و چند هوش مصنوعی دیگر مجموعه‌ای از داده‌ها را آنالیزکرده و نتایج خود را با جامعه علمی جهانی به اشتراک گذاشته‌اند. واکسن‌ها مانند یک عفونت عمل می‌کنند. به این صورت که باعث ایجاد ژن‌های دفاعی توسط گلبول‌های سفید می‌شوند.

هوش مصنوعی می‌تواند به یافتن واکسن کووید 19 کمک‌ کند

علاوه‌بر کمک به تحقیقات در تلاش برای درک ویروس و توسعه درمان برای آن، هوش مصنوعی نقش مهمی در کنترل کووید 19 ایفا کرده ‌است. هوش مصنوعی «بلودات» در اواخر دسامبر بادقت پیش‌بینی کرد که ویروس در چه مکانی ممکن است گسترش یابد. روبات‌ها با ضد‌عفونی کردن اتاق‌های بیمارستانی، جابجایی مواد غذایی و لوازم و ارائه مشاوره‌های بهداشتی، کارهای انسان را کاهش داده‌اند. از هوش مصنوعی برای ردیابی و نقشه‌برداری از نمودارهای شیوع عفونت در زمان واقعی، تشخیص عفونت‌ها، پیش‌بینی خطر مرگ‌و‌میر و موارد دیگر استفاده می‌شود.

هوش مصنوعی به‌عنوان یک فناوری قدرتمند برای پردازش مقادیر زیادی از اطلاعات به‌وجود آمده ‌است. استفاده ما از هوش مصنوعی برای مبارزه با کووید 19 به ما یادآوری می‌کند که هوش مصنوعی برای استفاده ماست، برای خود تصمیم‌گیری نمی‌کند و استفاده از این ابزار برای منافع مشترک وظیفه ماست.

هوش مصنوعی در علم پزشکی امروزه به دلیل گسترش دانش و پیچیده‌تر شدن فرایند تصمیم‌گیری، استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی به خصوص سیستم‌های هوش مصنوعی در تصمیم‌گیری، اهمیت بیشتری یافته‌ است. هوش مصنوعی گسترش دانش در حوزهٔ پزشکی و پیچیدگی تصمیمات مرتبط با تشخیص و درمان - به عبارتی حیات انسان - توجه متخصصین را به استفاده از سیستم‌های پشتیبان تصمیم‌گیری در امور پزشکی جلب نموده‌ است. به همین دلیل، استفاده از انواع مختلف سیستم‌های هوشمند در پزشکی رو به افزایش است، به گونه‌ای که امروزه تأثیر انواع سیستم‌های هوشمند در پزشکی مورد مطالعه قرار گرفته‌  است.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵:۳۸

شناسه خبر: 87126

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب