خبرگزاری علم و فناوری

نجات جان ۲ بیمار مسجدسلیمانی توسط اورژانس هوایی/بیماران به اهواز اعزام شدند

رئیس اورژانس پیش ‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم‌ پزشکی جندی شاپور از انتقال ۲ بیمار مسجدسلیمانی به بیمارستان های اهواز به وسیله اورژانس هوایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، اورژانس هوایی خوزستان از سال 1386 با استفاده از بالگردهای نظامی در موارد بسیار خاص، برای انتقال بیماران حاد به مراکز درمانی راه ‌اندازی شد.

این اورژانس با استفاده از بالگرد بیمارانی که حال وخیمی دارند را به بیمارستان ها منتقل می کند تا بیماری آنها درمان شود.

در تازه ترین عملیات اورژانس هوایی خوزستان 2 بیمار بدحال از شهر نفتخیز مسجدسلیمان به وسیله بالگرد به بیمارستان های اهواز منتقل شد.

در همین ارتباط دکتر محمدامین زرگر رئیس اورژانس پیش ‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم‌ پزشکی جندی شاپور اهواز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: مسئولان بیمارستان 22 بهمن مسجدسلیمان برای انتقال 2 بیمار درخواست اورژانس هوایی دادند.

وی در ادامه بیان کرد: پس از این درخواست بالگرد اورژانس هوایی به شهر مسجدسلیمان اعزام شد تا بیماران را به اهواز منتقل کند.

رئیس اورژانس پیش ‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم‌ پزشکی جندی شاپور در ادامه با اشاره به وضعیت بیماران بیان کرد: نخستین بیمار یک بیمار خانم 31 ساله بود که علائم پانکراتیت داشت.

وی در ادامه عنوان کرد: همچنین بیمار دوم یک یک نوزاد دختر یک روزه با عارضه دیسترس تنفسی (تنگی نفس) بود که باید به بیمارستان ابوذر اهواز منتقل می شد.

دکتر زرگر گفت: خوشبختانه عملیات انتقال بیماران مسجدسلیمانی با موفقیت انجام شد و این 2 بیمار به بیمارستان های اهواز منتقل شدند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱:۰۸

شناسه خبر: 87153

مطالب مرتبط :
دکتر رحمانی

۱۵ درصد تماس‌های روزانه‌ اورژانس مزاحمت‌ تلفنی است

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز۱۰ الی ۱۵ درصد تماس‌های روزانه‌ اورژانس را مزاحمت‌های تلفنی عنوان کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب