تولید ۳۰ هزار ماسک / ۸۰۰ دانشجوی بسیجی ساماندهی شده است خبرگزاری علم و فناوری - تولید ۳۰ هزار ماسک / ۸۰۰ دانشجوی بسیجی ساماندهی شده است
مسئول بسیج سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی:

تولید ۳۰ هزار ماسک / ۸۰۰ دانشجوی بسیجی ساماندهی شده است

مسئول بسیج سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی از ساماندهی ۸۰۰ گروه دانشجوی بسیجی و تولید ۳۰ هزار ماسک توسط جهادگران بسیج دنشجویی آذربایجان شرقی برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی، غلامرضا جعفری مسئول بسیج سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری از تهیه و تولیدلباس های جراحی توسط جهادگران بسیج دانشجویی خبر داد و گفت: گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی با فعال کردن کارگاه‌های خانگی تاکنون ۵۰۰ دست ملحفه بیمارستانی، ۲۵۰ عدد لباس جراحی (گان) و ۳۰ هزار ماسک در طی یک هفته تولید کرده‌اند.

وی ادامه داد: همزمان با انتشار و شیوع ویروس کرونا ناحیه بسیج دانشجویی استان نیز فعالیت‌های خود را برای مقابله با این ویروس و جلوگیری از انتشار آن متمرکز کرده است.

 

مسئول بسیج سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی با اشاره به راه اندازی کارگاه های خانگی تولید ماسک و لباس های جراحی اظهارداشت: در این راستا ناحیه بسیج دانشجویی با فعال کردن کارگاه‌های خانگی تولید ماسک فعالیت‌های خود را پیش برده به طوری که در ۲۴ کارگاه خانگی ۵۰۰ دست ملحفه بیمارستانی و ۲۵۰ عدد لباس جراحی (گان) و ۳۰ هزار ماسک طی یک هفته تولید شده است.

جعفری، با اشاره به اینکه این کارگاه‌ها در فضاها و مکان‌های مختلف ایجاد شده است، افزود: به عنوان مثال از روستای گنبرف گرفته تا در دانشگاه علمی و کاربردی تبریز، کارگاه‌ها دایر شده و فعال هستند.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی،از ساماندهی گروه‌های جهادی دانشجویی خبر داد و افزود: در این زمینه ۸۰۰ دانشجوی بسیجی در قالب ۱۰۶ گروه جهادی پای کار هستند.

وی افزود: دانشجویان بسیجی علاوه بر دوخت و تولید ماسک و ملحفه پزشکی در سمپاشی محلات و نقاط پرخطر نیز فعالیت چشمگیری دارند. به طوری که بیش از ۳۰۰ نقطه پرخطر تبریز را ضدعفونی کرده‌اند. یکی از مناطق و محلات پرخطر محله مارالان اعلام شده که دانشجویان هر دو روز یکبار این محله را ضدعفونی می‌کنند.

جعفری از ضدعفونی کردن دستگاه‌های خودپرداز خبر داد و افزود: در شهرستان‌ها اقدامات خوبی انجام می‌شود به عنوان مثال در شهرستان میانه ۳۰ عدد خودپرداز ضدعفونی شده و در کنار آن‌ها ۵۰ عدد دستکش یک بار مصرف تعبیه شده تا افراد در هر بار استفاده از خودپرداز از دستکش استفاده کنند.

زمان انتشار: شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 87159

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب