روانشناس بالینی مطرح کرد؛

لزوم تجهیز روانی مردم در ایام دست و پنجه نرم کردن با کووید۱۹

یک روانشناس بالینی بر لزوم تجهیز روانی مردم در ایام دست و پنجه نرم کردن با کووید ۱۹ تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان، زهرا آقایی، روانشناس بالینی با  تاکید بر ضرورت ارایه خدمات روانشناختی به عموم مردم  در ایام شیوع ویروس کرونا،‌گفت: به همت بهزیستی استان، در تمام ایام هفته ،صدای مشاور(۱۴۸۰) با افزایش نیروی انسانی و ساعت کاری خود درحال حاضر متشکل از ۱۲ نفر از کارشناسان خبره روانشناسی در مقطع ارشد و دکتری از ساعت ۸صبح لغایت ۱۲شب بصورت شیفتی درحال خدمت رسانی به همشهریان می باشند.

این روانشناس با تاکید بر اینکه این روزها حجم مراجعه مردم به کلینیک ها افزایش پیدا کرده است،‌افزود: متاسفانه مردم زیادی به کلینیک ها مراجعه می کنند و از بیماری های ذهنی و روانی رنج می برند. من و تمامی همکارانم تلاش کرده ایم تا در فضای مجازی به صورت رایگان پاسخگوی مردم باشیم و بهزیستی استان نیز با راه اندازی صدای مشاور کمک شایان توجهی در این زمینه کرده است.

آقایی عمده مراجعان را به نوعی درگیر با ویروس کرونا عنوان نمودو اظهار داشت:‌ کسانی که بیشتر با من در ارتباط هستند از طریق فضای مجازی، تماس تلفنی یا مراجعه به کلینیک  افرادی هستند که به نوعی با قرنطینه خانگی دچار مشکل شده اند. مشکلاتی از قبیل دعواهای خانوادگی، بیکاری، مسائل اقتصادی، مسائل تربیتی، رعایت نکردن بهداشت فردی از سوی یکی از افراد خانواده و ...

این روانشناس سایر مراجعان را کسانی عنوان نمود که دارای اختلالات روانی زمینه ای بوده اند، و افزود: گروهی به علت اضطراب فراگیر از کرونا دچار مشکلات عدیده شده اند و برخی دیگر دچار وسواس های بیمارگونه شده اند که این افراد باید درمان شوند درغیراین صورت بقیه زندگی آن ها تحت شعاع قرار خواهد گرفت.

آقایی با بیان اینکه رسانه ملی نقش قابل توجهی در آموزش و پر کردن اوقات فراغت خانواده ها دارد، گفت: این که مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند واقعیتی است که قابل چشم پوشی نیست، تلاش ما این است که با آموزش برخی مهارت های زندگی این ایام تلخ را به خوبی بگذرانیم.

وی اهدای آرامش روانی را رسالت این روزهای هم رشته ای های خود برشمرد و خاطر نشان کرد: در کنار کادر درمان، که در خط مقدم این جبهه قرار دارند، روانشناسان نیز این روزها، با تمام قوا در صحنه اند تا از التهابات دوران قرنطینه و کرونا بکاهند و مشفقانه از بروز بحران جلوگیری کنند.

انتهای پیام

زمان انتشار: شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴:۴۵

شناسه خبر: 87172

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب