گفتگو با مسئول گروه جهادی حضرت فاطمه الزهرا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

ما به عشق مردم ایستاده ایم، مردم به خاطر ما در خانه بمانند

اعضای گروه جهادی حضرت فاطمه الزهرا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یکی از گروه هایی بودند که با حضور در گیلان، یاری رسان کادر درمان این استان شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان،کرونا ویروس در روزهای ورودش به کشور،‌گیلان را یکی از اهداف خود انتخاب کرد! شرایط در گیلان به مرز بحران رسید و در این میان ۲۵نفر از کادر درمان جان خود را نثار میهن نمودند. مسئولین گیلانی از کشور تقاضای کمک کردند و در این میان اعضای گروه جهادی حضرت فاطمه الزهرا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یکی از گروه هایی بودند که با حضور در گیلان، یاری رسان کادر درمان این استان شدند. آنچه می خوانید ماحصل گفتگوی خبرنگار ماست با مهدی صدقی  دانشجوی پزشکی و مسئول گروه جهادی حضرت فاطمه الزهرا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند.

از چه زمانی در گیلان حضور دارید؟

از همان اولین روزهایی که شرایط گیلان بحرانی شد و اعلام نیاز شد برای کادر درمان

قبل از اینکه عازم گیلان شوید به چه فعالیتی مشغول بودید؟

گروه ما در همان بیرجند در زمینه های مختلف از جمله رسانه، تولید محتوا، کارگاه های تولیدی و فعالیت های اجرایی پیرامون پیشگیری و آموزش در باره کرونا، فعالیت خود را آغاز کرد.

چه شد که به گیلان آمدید فکر نمی کردید شاید در بیرجند به حضورتان بیشتر نیاز باشد؟

ما پزشکیم. اینجور وقتا خیلی قومیت و استان و مرز مهم نیست. به محض اینکه اوضاع در گیلان بحرانی شد ما تیمی هفت نفره بستیم برای اعزام به گیلان. این هفت نفر را بر اساس تخصصی که در استان شما نیاز بود چیدیم. مابقی پس از اینکه به دقت اوضاع خراسان را بررسی کردند و مطمئن شدند استان با کمبود نیرو مواجه نیست پس از دوهفته به تیم اول ملحق شدند.

کادر درمان گیلان چگونه از شمااستقبال کرد؟

بسیار عالی. به چشم می دیدیم پس از حضور ما انگیزه و روحیه مضاعفی گرفتند.این برای ماهم خوشایند بود و همت و انگیزه مان را چند برابر کرد.

انگیزه اصلی گروه جهادی شما در گیلان چه بود؟ دیده شدن؟!

(می خندد) ما در شرایطی نیستیم که بخواهیم تبلیغات کنیم. اینجا همه جانشان را کف دستشان گرفتند و با نیت قرب الهی دل به این حادثه زدند. هر انگیزه ای غیر از خدا خسته کننده می شد. من و هم کارانم در معرض امتحان الهی قرار گرفتیم و کوشیدیم و از این امتحان سربلند بیرون بیاییم. پزشکان که سلامت مردم در دست آنهاست وسیله اند. وسیله ای که قرار است در راستای مشیت الهی حرکت کنند. کوچک ترین قصوری در مسیر این مشیت پذیرفته نیست. ما تلاش کردیم تا نام پزشکی، جهاد و ایثار در کنار هم بدرخشد. فرقی نمی کند در کجای این نقطه جغرافیایی در حال خدمت رسانی هستیم. دعای خیر یک بیمار یک عمر ما را بیمه می کند.

به عملکرد کادر درمان در زمان شیوع کرونا چه نمره ای می دهید؟

نمره را باید خدا بدهد! امیدوارم ۲۰بگیریم. کادر درمان امروز در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند. خیلی هایشان هفته هاست خانواده هایشان را ندیده اند. تا زمان خالی پیدا می کنند عکس تماشا می کنند، زنگ می زنند، اما خلا آن ها برای خانواده قطعا پرشدنی نیست. با این حال بنا به رسالتشان پای کار ایستاده اند و علی رغم شیفت های طولانی مدت، کار با لباس هایی که خستگی را چند برابر می کند، گرسنگی و تشنگی و در دوره ای نبود تجهیزات، پای عهدشان ایستاده اند و ذره ای کوتاه نیامده اند. شهدای درمان، سندی واضح برای این ادعایند که کادر درمان تا پای جان برای سلامت مردم ایستاده است.

مردم چگونه می توانند به کادر درمان کمک کنند؟

بارها گفته شد و بازهم می گوییم. اگر مجبور نیستید از خانه بیرون نیایید. مردم همکاری کنند ماهم ایستاده ایم تا کرونا را شکست دهیم.

حرف آخر؟

مردم کرونا را جدی بگیرند، بهداشت را رعایت کنند و خودشان بهترین ناظر بر عملکرد خود هستند. ما دوستشان داریم که نگرانشانیم. مطمئنیم آن ها هم مارا دوست دارند و کمک می کنند تا زودتر شر این ویرس کنده شود.

انتهای پیام

زمان انتشار: شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷:۱۷

شناسه خبر: 87176

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
۰ مخالف          ۰ موافق
شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱:۴۳

چطور در خانه بمانیم با دولت بی تدبیر و بی اندیشه که از امروز با دوسوم نیرو مشغول بکاریم و شش نفر در یک اتاق و این الودگی را به خانه ببریم جان مردم مهم نیست و فقط جهش تولید البته جهش قورباغه کاغذی

اشتراک گذاری مطالب