نماینده وزیر بهداشت در گفتگو با صدای مرکز باران؛

گیلان به نمونه موفق مدیریت بحران در کشور تبدیل شده است

محمدحسین قربانی در مصاحبه با رادیو گیلان گفت: گیلان به نمونه موفق مدیریت بحران در کشور تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان، محمدحسین قربانی در گفت وگو با رادیو گیلان، با تقدیر از مردم گیلان برای رعایت پروتکل های بهداشتی گفت:  ستاد مقابله با کرونای گیلان به نماد مدیریت بحران در کشور تبدیل شده است.

قربانی پراکندگی جمعیت و توریستی بودن گیلان را عامل بحرانی شدن اوضاع گیلان در اوایل شیوع کرونا در کشور عنوان نمود و افزود: اکنون نمودار ابتلا به کرونا در استان گیلان نزولی شده و این را مدیون کادر درمان،‌مردم و نیروهای جهادگر هستیم.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان با اشاره به اینکه تا زمانی که روند ابتلا به بیماری در کشور دچار شیب نزولی نشود، خطر همچنان در کمین است، اظهار داشت:‌ مردم همچنان با خدمتگزاران خود همکاری کنند تا در کنار هم این ویروس منحوس را شکست دهیم.

 وی افزود:‌سلامت آحاد مردم در طرح فاصله گذاری اجتماعی مهم است لذا نیازمند همکاری بیش از پیش مردم هستیم تا در بحث اقتصادی و کسب و کارهای خرد و کلان دچار مشکل نشویم. از امروز ادارات با دوسوم پرسنل فعالیت می کنند و اصل بر دورکاری است.

قربانی، کشاورزی را یکی از ویژگی های جغرافیایی گیلان دانست و اظهار کرد: خوشبختانه شرایط جوی اوایل سال فصل کشاورزی ما را به تعویق انداخته و می توانیم تا پایان فروردین این بخش را مدیریت کنیم، اما به دنبال شروع کار کشاورزان باید اقدامات لازم براساس ابلاغیه های جهاد کشاورزی صورت گیرد. از رسانه ها به ویژه صدا و سیما می خواهیم نکات بهداشتی و جلوگیری از تجمعات جامعه کشاورزی را اطلاع رسانی کنند.

وی با بیان اینکه هیچگونه پیش بینی برای فردای مبارزه با کرونا نداریم، عنوان کرد: هر لحظه باید آماده باشیم، زیرا کرونا واکسن ندارد و رفتار این ویروس هنوز مشخص نیست و شاید مورد تهاجم دیگری قرار گیریم لذا اصل بر رعایت بهداشت و ماندن در خانه است.

انتهای پیام

 

زمان انتشار: یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳:۱۱

شناسه خبر: 87219

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب