دستگاه ضد عفونی‌کننده اتوماتیک شهری در اردبیل رون خبرگزاری علم و فناوری - دستگاه ضد عفونی‌کننده اتوماتیک شهری در اردبیل رونمایی شد
برای اولین بار در کشور؛

دستگاه ضد عفونی‌کننده اتوماتیک شهری در اردبیل رونمایی شد

برای اولین بار در کشور با مشارکت پارک علم و فناوری و سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل دستگاه ضدعفونی‌کننده اتوماتیک شهری رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل، دستگاه ضدعفونی کننده اتوماتیک شهری با مشارکت پارک علم و فناوری و سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل عصر یکشنبه با حضور استاندار طی مراسمی رونمایی شد.

اکبر بهنام جو استاندار اردبیل در حاشیه مراسم رونمایی از دستگاه رفع آلودگی ابراز امیدواری کرد تا با بهره مندی از چنین امکاناتی در ضدعفونی، گندزدایی و افزایش سطح بهداشت محیط‌های شهری اقدامات مؤثر و مناسبی انجام پذیرد.

وی ادامه داد: مردم نیز در کنار مسئولان و فعالان حوزه سلامت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا همکاری‌های لازم را تداوم بخشند تا غلبه بر این ویروس در سریع‌ترین بازه زمانی امکان پذیر شود.

استاندار اردبیل خاطر نشان کرد: تا پایان ریشه کن سازی ویروس کرونا نباید هیچ فردی در انجام فعالیت‌های محوله و همچنین رعایت نکات بهداشتی اهمال نماید.

بهنام جو از تداوم عملیات سم پاشی و ضد عفونی محیط‌های پرتردد خبر داد و افزود: متأسفانه شیب ابتلاء به کرونا در برخی از شهرهای استان اردبیل همچنان صعودی است.

در ادامه حبیب ابراهیم‌پور رئیس پارک علم و فناوری اردبیل با بیان اینکه این دستگاه جایگزین مناسبی برای روش‌های سنتی و دستی محلول‌پاشی و ضدعفونی شهری می‌شود، گفت: پارک علم و فناوری و بسیج علمی پژوهشی این کار را در کمترین زمان به صورت خودجوش انجام دادند.

دامون نوری حصار عضو بنیاد ملی نخبگان و مخترع بسیجی و یکی از طراحان این دستگاه گفت: به دستور فرمانده کل سپاه استان و رئیس پارک علم و فناوری، تیمی از فناوران و نخبگان استان به سرپرستی مهندس کاظم بی پیرایه برای مقابله با ویروس کرونا تشکیل شد.

وی با بیان اینکه این دستگاه در جهت ارتقای تکنولوژی دستگاه‌های صدعفونی طراحی و ساخته شده است، گفت: این دستگاه دارای پاشش ذرات ریز 30 میکرونی بوده و می‌تواند نفوذپذیری بالایی داشته باشد و قابلیت گندزدایی در کمترین زمان و با حداقل مصرف محلول تمام منافذ معابر، شهر و دختان را تحت پوشش قرار می دهد.

نوری افزود: این دستگاه کاملا اتوماتیک بوده  و 12 متر عرض و سه متر ارتفاع را کاملا ضدعفونی می کند و برای ماشین های باری سبک از جمله تویوتا، نیسان، وانت و ... قابل نصب می باشد.

وی ادامه داد: این دستگاه برای اولین بار در سطح کشور در اردبیل ساخته شده و مشابه داخلی نیز ندارد.

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷:۰۰

شناسه خبر: 87258

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب