مسئول معاونت علمی و پژوهشی سپاه انصارالحسین(ع):

داروی گیاهی درمان ویروس کرونای مخترع همدانی موفق به دریافت کد اخلاق شد

ولی ابراهیمی مسئول معاونت علمی و پژوهشی استان همدان ، ضمن تشریع اقدامات سپاه انصارالحسین (ع) این استان اعلام کرد داروی گیاهی درمان کرونای مخترع این سازمان موفق به دریافت کد اخلاق گردیده و هم اکنون در حال گذراندن مراحل بعدی می باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان - بسیج یک نهاد انقلابی است که از توده مردم و آحاد جامعه تشکیل شده است به همین دلیل از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون هرگاه کشور دچار التهابی شده، بسیج و بسیجیان کشور دوشادوش مردم به فکر آبادی و آبادانی کشور بوده اند و بارها و بارها با رهنمودهای مقام معظم رهبری در مشکلاتی همچون جنگ، تحریم، سیل و زلزله گره گشای مشکلات کشور بوده اند. اما این روزها بار دیگر با شیوع ویروس کرونا که 210 کشور جهان را با مشکلات اساسی روبه کرده و حتی کشورهایی همچون آمریکا ، ایتالیا، اسپانیا، انگلیس و فرانسه را به زانو درآورده است بازهم این نهاد مردمی محور به میدان آمده و با کمک به وزارت بهداشت و سایر نهادها به دنبال پایان دادن به سیطره این ویروس در کشور می باشند .

در این زمینه ولی ابراهیمی ، مسئول معاونت بسیج علمی و پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ضمن تشریح آخرین تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات سپاه و بسیج برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در این استان گفت: اقدامات پیشگیرانه و کنترلی و بررسی کرونا پس از فرمان فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) به رئیس محترم ستاد کل نیروهای مسلح و متعاقبا تشکیل قرارگاه بهداشتی در سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان ، همزمان با سایر استان ها تشکیل و کار خود را آغاز کرد .

ابراهیمی سازماندهی و اعزام گروه‌ های جهادی بسیجی در سطح شهر همدان برای اعمال اقدامات پیشگیرانه از شیوع بیماری کرونا و روشنگری و اعلام هشدارهای مربوط به رعایت نکات بهداشتی و ایمنی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و همچنین خودروهای بسیج و سپاه در سطح شهرستان‌ ها را از دیگر اقدامات تحت مدیریت قرارگاه زیستی و شبکه مقابله با کرونا سپاه و بسیج این استان قلمداد و خاطرنشان کرد: کلیه اقدامات بهداشتی، درمانی سپاه تحت فرماندهی قرارگاه زیستی و سیاست‌ های قرارگاه بهداشتی درمانی سپاه انصارالحسین (ع) و در هماهنگی و هم افزایی با ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا استان صورت می پذیرد و بحمدالله روند رضایت بخش و قابل اطمینانی در این راستا شکل گرفته است.

ابراهیمی همچنین در مورد اقدامات معاونت علمی و پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در زمینه کرونا نیز گفت : در روزهای ابتدایی آغاز کرونا ، از آنجا که بعضی از اقلام پزشکی در کشور و همچنین در استان با کمبود روبه رو بود با تشکیل کارگروه های علمی و تشکیل جلسه با نخبگان و اساتید خانه نخبگان برای برطرف کردن این نیاز ها ، برنامه ریزهایی را انجام دادیم. ابراهیمی در ادامه گفت : حمایت از شرکت دانش بنیان "آویده رایان الوند" که در زمینه تولید ماسک یکبار مصرف جراحی فعالیت می نماید اولین گام برای رفع نیازهای پزشکی کشور بود که خوشبختانه این شرکت دانش بنیان به خوبی توانست نیاز کادر درمانی استان را برطرف نماید، همچنین این شرکت نیاز رزمندگان و جانبازان و افرادی که دچار بیماری زمینه ای هستند را برطرف نموده و در حوزه تولید کش ماسک نیز توانسته برای خود دستگاه بسازد.

ابراهیمی با اشاره به آن که سعی شده از ظرفیت نخبگان بسیجی همدانی برای یافتن درمانی برای بیماری کرونا استفاده شود گفت : در حوزه درمان کرونا، یکی از مخترعین این سازمان با ساخت دارویی که پایه آن گیاهی است توانسته اقدام مناسبی انجام دهد. وی در مورد نحوه عملکرد این دارو گفت: بر اساس گفته های داوطلبانی که به صورت غیر رسمی از این دارو استفاده کرده اند، می تواند تاثیر مناسبی بر روی بیماری آن ها داشته است . این دارو به صورت اسپری در بینی مورد استفاده قرار می گیرد تا وارد ریه ها شود. این اسپری گیاهی از طریق سازمان علمی پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان برای انجام آزمایشات تکمیلی به سازمان مرکزی و سپس به دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله ارسال شد که با تأیید این نهادها برای تست بالینی انتخاب و موفق به دریافت کد اخلاق گردیده است و هم اکنون در حال گذراندن مراحل بعدی می باشد. این مخترع سالیان زیادی است که بر روی ویروس ها و نحوه از بین بردن آن ها بر اساس طب سنتی فعالیت می کند.

مسئول معاونت علمی و پژوهشی استان همدان در مورد سایر فعالیت های این مخترع بسیجی گفت: وی توانسته ویروس آفت دهان را درمان کند. آفت دهان بیمارها را به شدت اذیت می کند و داروهای موجود در حد یک مسکن هستند و علائم بیماری را از بین می برند درحالیکه این مخترع همدانی توانسته ویروس آفت دهان را برای همیشه از بین ببرد. وی در ادامه گفت: تبخال تناسلی نیز یکی دیگر از ویروس هاست که مخترع همدانی برای آن دارویی تولید کرده و آن را درمان نموده است. ایشان همچنین برای تب برفکی دام ها که از نوع ویروس می باشند دارویی را ساخته است .

ابراهیمی همچنین در مورد سایر فعالیت های این سازمان در زمینه کرونا گفت : در حال حاضر یک طرح دیگر در زمینه درمان کرونا دریافت شده است که به سازمان مرکزی ارسال گردیده است. در عرصه های دیگر این بیماری مثل گیت های ضد عفونی و دستگاههای ضد عفونی نیز طرح هایی رسیده است که در حال بررسی می باشد. خوشبختانه مخترعین و مبتکرین در این زمینه احساس تکلیف کرده و بر روی جوانب این بیماری کار می کنند که ان شاءالله در آینده شاهد اقدامات خوب شرکت دانش بنیان بسیج باشیم.

مسئول سازمان علمی پژوهشی در پایان با اظهار امیدواری نسبت به بهبود روند کنترل و مدیریت بیماری و درخواست از مردم برای مشارکت، همراهی و کمک به دستگاه‌ها و نیروهای امدادی و رزمندگان سنگر مقابله با کرونا و مدافعان فداکار و غیرتمند حوزه سلامت تاکید کرد: به توفیق الهی با همدلی و هماهنگی های موجود و ارتقای ظرفیت‌ها و فراهم سازی الزامات و اقدامات مورد نیاز برای بهبود وضعیت و رفع خلأها و نارسایی‌های میدانی موجود، روند غلبه بر این بیماری سرعت بیشتری پیدا کرده و انشاالله شاهد جشن غلبه بر کرونا ویروس در کشور و بازگشت شرایط عادی به روال زندگی مردم عزیزمان باشیم.

انتهای پیام /

 

زمان انتشار: یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰:۵۰

شناسه خبر: 87264

مطالب مرتبط :
۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

دستگاه ضدعفونی کننده دست توسط مخترع بسیجی همدانی ساخته شد+عکس

مخترع بسیجی همدانی، به منظور مبارزه با بیماری کرونا موفق به ساخت دستگاه ضد عفونی کننده دست ها شده است که به راحتی می توان آن را در مراکز عمومی نصب نمود و مانع شیوع این بیماری در اداره و بخش های پر ازدحام شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب