فعالیت ۵۷ واحد تولیدی ماسک بهداشتی در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان صنعت و معدن آذربایجان شرقی گفت: تا قبل از شیوع کرونا تنها یک واحد صنعتی تولید کننده ماسک بهداشتی در استان فعال بود در شرایط فعلی این تعداد به ۵۷ واحد تولیدی افزایش یافته است .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی، حبیب امین زاده در نشست خبری کمیته اقتصادی ستاد استانی مبارزه با کرونای آذربایجان‌ شرقی با اعلام این خبر گفت: با همکاری همه سازمان ها و بخش خصوصی، چند محور اصلی از جمله تامین کالاهای اساسی و اقلام بهداشتی مورد نیاز شهروندان و همچنین پایش میزان اثرپذیری فضای کسب و کار در حوزه تولید و تجارت، در دستور کار سازمان قرار گرفت .

وی با اشاره به اینکه بعد از شیوع کرونا با حجم قابل توجه انتظارات برای تهیه کالاهای بهداشتی از جمله ماسک و محلول های ضدعفونی  روبرو بودیم، اظهار داشت : با همت بخش خصوصی توانستیم در کمترین زمان ممکن به جایی برسیم که بنابر اعلام مسئولان و کارشناسان حوزه سلامت استان، در حال حاضر با افزایش 40 برابری تعداد واحدهای تولیدی، ضمن کسب رتبه دوم کشور با ظرفیت تولید روزانه 260 هزار لیتر محلول های ضدعفونی کننده ،با مازاد تولید این محلول ها روبرو باشیم که با هماهنگی های صورت گرفته در حال انتقال آنها به استان های مجاور هستیم.

امین زاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه یکی از مهمترین دغدغه ها در این مدت، تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع بهداشتی استان بود، ادامه داد : به همت مسئولان استانی، هم اکنون در زمینه تهیه الکل، نوار سه لایه، کش و نوار فلزی ماسک های بهداشتی کمبودی نداریم و برخی از این اقلام از درون استان یا سایر استان ها و برخی نیز از طریق واردات تامین و در اختیار صنایع قرار گرفت .

وی ابراز امیدواری کرد که در چند روز آینده و با شروع فعالیت 40 خط تولید ماسک بهداشتی افزون بر ظرفیت فعلی، کمبودی در این محصول نداشته باشیم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان در ادامه با اشاره به ابلاغ پروتکل های بهداشتی به واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری استان گفت: طبق هماهنگی های بین بخشی، همه مطالب مندرج در این پروتکل ها در حال ارزیابی و رصد است.

امین زاده  ادامه داد: با رعایت همه موازین بهداشتی از سوی کارکنان واحدهای صنعتی و صنفی، مخاطرات مربوط به کرونا در محیط های کاری کاهش خواهد یافت.

وی از شهروندان نیز خواست ضمن رعایت بهداشت فردی هنگام حضور در اماکن تجاری و فروشگاه ها، با رعایت اصول بهداشت اجتماعی و طرح فاصله گذاری هوشمند، همکاری لازم را با عوامل دست اندرکار در فروشگاهای بزرگ و زنجیره ای به عمل آورند.

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱:۴۲

شناسه خبر: 87277

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب