ثبت نام ۶۰ هزار واحد صنفی آذربایجان‌شرقی در سامانه سلامت

در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند، تاکنون ۶۰ هزار واحد صنفی آذربایجان‌شرقی در سامانه سلامت وزارت بهداشت ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی،عباسعلی درستی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در گفت‌وگو با خبرنگار علم و فناوری با اشاره به اینکه  فعلا بیماری کرونا تحت کنترل است گفت: فعلاً بیماری تحت کنترل بوده و همکاران ما تلاش می کنند تا شرایط به هیمن شکل باقی بماند اما در صورت تغییر شرایط بیماری، ممکن است تصمیمات دیگری گرفته شود، فعلاً شرایط مجاز نشان می‌دهد که ممکن است تمامی صنوف تا پایان ماه آتی مجاز به فعالیت باشند.

وی ادامه داد: حدود ۱۲۰ هزار واحد صنفی در آذربایجان‌شرقی فعال هستند ، این واحدها برای ادامه فعالیت طبق دستورالعمل های بهداشتی باید درسامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند  و تا کنون در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند، ۶۰ هزار واحد صنفی استان در سامانه سلامت ثبت‌نام کرده‌اند

درستی ادامه داد: این اصناف با ثبت نام در سامانه سلامت وزارت بهداشت و  ضمن دادن تعهد و رعایت نکات بهداشتی شروع به کار کرده‌اند.

وی با تأکید براینکه بقیه اصناف نیز قبل از بازگشایی باید به طور حتم در سامانه ثبت‌نام کرده و تعهد بهداشتی بدهند، گفت:  از امروز 30فروردین  با همکاری اتاق اصناف، سازمان بازرسی و تعزیرات، از اصناف بازگشایی شده بازرسی به عمل می‌آید و صنوفی که کد بهداشتی مبنی بر بازگشایی را دریافت نکرده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده باشند، برخورد می شود.

درستی افزود: هنوز ابلاغ ابلاغیه خاصی در مورد چگونگی فعالیت اصناف مختلف در کشور صادر نشده است و سایر اصناف نیز به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی احتمالاً از اردیبهشت ماه مجاز به فعالیت باشند و شرایط بیماری هم در این خصوص تاثیرگذار است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و ضرورت‌ها در تمامی استان‌ها و همچنین استان ما مقرر شده است که فقط بخش تولید و کارگاه‌های تولیدی که کارگر دارند نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعال شوند. برخی مشاغل مانند غذاهای بیرون بر با شرط اطمینان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت محدود حق فعالیت خواهند داشت.

 

زمان انتشار: شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۶:۳۸

شناسه خبر: 87335

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب