دکتر احمد علیزاده؛

مطب دندانپزشکی می‌تواند مکان مناسبی برای انتقال کرونا ویروس باشد

یک جراح و دندانپزشک گفت: مطب‌ها و درمانگاه‌های دندانپزشکی می‌تواند مکان مناسبی برای انتقال بیماری کرونا ویروس باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی، دکتر احمد علیزاده، جراح و دندانپزشک، در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری با اشاره به اینکه بیماری کرونا  قابل انتقال از راه تنفس است گفت: بیماری  کرونا در محیطی که فرد مبتلا نفس می‌کشد، احتمال انتقال بیشتری دارداز این رو مطب‌ها و درمانگاه‌های دندانپزشکی می‌تواند مکان مناسبی برای انتقال این بیماری باشد.

وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا در برابر انتی بیوتیک ها مقاوم است خاطرنشان کرد: ویروس کرونا بسیار قدرتمند است و در برابر آنتی بیوتیک‌های موجود نیز مقاوم است. این ویروس عفونت باکتریایی نیست بنابراین نمی‌توان با آنتی بیوتیک‌ها آن را درمان کرد.

علیزاده در ادامه اظهارداشت: با توجه به شیوع سریع و وسیع ویروس کرونا توصیه می‌شود مردم از رفت‌وآمد‌ها غیر ضروری برای انجام خدمات دندان‌پزشکی خودداری کنند. با رعایت نکات بهداشتی و حضور نیافتن در مراکز پر جمعیت می‌توان از ابتلا به کرونا ویروس جلوگیری کرد. روزها توصیه اکید دارم که بهداشت دهان و دندان هم در کنار بهداشت کلی یعنی شستن دست‌ها رعایت شود و تعداد مسواک‌زدن و نخ دندان کشیدن افزایش یابد.

علیزاده خاطرنشان کرد: به صورت معمول به بیماران توصیه می‌کنیم دوبار در روز مسواک زدن و نخ دندان کشیدن می‌تواند سلامت دندان و لثه را تضمین کند و کافی باشد، اما در این روزها توصیه می‌کنیم این تعداد به سه‌بار در روز افزایش یابد و میزان مصرف مواد قندی هم درنظر گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم از مراجعه غیر ضروری به مراکز دندانپزشکی خودداری کنند اظهارداشت:

در خصوص انجام خدمات دندان‌پزشکی بر اساس دستورالعمل‌ها توصیه می‌شود که مردم فقط در موارد اورژانسی جهت دریافت خدمات به مراکز دندانپزشکی و مطب‌ها مراجعه کنند. مردم برای موارد دندان‌پزشکی که ضرورتی در انجام آن‌ها نیست و می‌توانند به هفته‌های آتی موکول کنند فعلاً دریافت خدماتشان را به تأخیر بیاندازند.

زمان انتشار: دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۱:۴۲

شناسه خبر: 87336

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب