بخشنامه های بی سرانجام؛

حمایت سازمان غذا و دارو از محصولات ضدعفونی کننده غیر الکلی به کجا رسید؟

سازمان غذا و دارو در شرایط به وجود آمده در اثر شیوع کرونا سیاست حمایت از تولید محصولات ضدعفونی کننده غیر الکلی را در پیش گرفت، سیاستی که به نظرمی رسد این روزها کمتر به آن توجه می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ چندی پیش و در پی اعلام تقلبی بودن یکی از محصولات تولید شده در پارک علم و فناوری یزد گزارشی با عنوان "ارزش مجوز محصولات دانش بنیان به چه میزان است؟" منتشر شد.

در آن گزارش محمد رضا مورکیان مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه برای شرکت های تولید کننده مواد ضدعفونی کننده تنها مجوز پارک علم و فناوری ملاک نیست گفت: بسیاری از مواردی که پارک علم و فناوری به عنوان دانش بنیان به ثبت می رساند وقتی در حوزه تخصصی غذا و دارو وارد می شود بسیاری از شاخص های مورد نظر را کسب نمی کند و ما هم نمی توانیم به آنها مجوز بدهیم.

اکنون اسنادی به دست ما رسیده است که نشان می دهد، دکتر غلامحسین مهرعلیان مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل طی ابلاغی عنوان کرده است: به دلیل محدودیت ظرفیت کشور در تامین الکل اتیلیک مورد نیاز بررسی و صدور مجوز موقت برای فرآورده هایی که در فرمولاسیون آنها الکل به کار نرفته توسط معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بلامانع است.

 

همچنین محمد رضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و داروی کشور در ابلاغیه ای با قید فوریت عنوان می کند: "صدور مجوز مربوط به ترکیبات ضد عفونی کننده بر پایه غیر الکلی مورد نیاز در بحران کرونا به صورت خارج از نوبت رسیدگی و مجوز صادر شود." در این بخشنامه عنوان شده است که به هیچ وجه تعلل و تاخیر در انجام این امور مورد پذیرش نمی باشد.

باعنایت به این موارد رفتار اخیر دانشگاه علوم پزشکی یزد در تقلبی اعلام کردن یک برند به جای عمل به بخشنامه های فوق الذکر عجیب به نظر می رسد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۸:۳۳

شناسه خبر: 87349

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب