تامین ۹۰ درصد نیاز‌ کشور به البسه بیمارستانی از کا خبرگزاری علم و فناوری - تامین ۹۰ درصد نیاز‌ کشور به البسه بیمارستانی از کارگاه‌های تولیدی کشور

تامین ۹۰ درصد نیاز‌ کشور به البسه بیمارستانی از کارگاه‌های تولیدی کشور

نیاز کشور به البسه بیمارستانی سالانه ۶ میلیون دست است که با اجرایی شدن سیاست‌های وزارت بهداشت درجلوگیری از واردات، ۹۰ درصد نیاز‌ کشور به البسه بیمارستانی از کارگاه‌های تولیدی کشور تامین می‌شود.

به گزارش خبرنگار علم و فناوری استان مرکزی، سهرابی مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان مرکزی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد نیاز‌ کشور به البسه بیمارستانی از کارگاه‌های تولیدی کشور تامین می‌شود گفت: با فعالیت کارگاه تولیدی خیاطی دربیمارستان تامین اجتماعی امام خمینی اراک، این بیمارستان در تولید لباس ایزوله کرونا کادر درمان خود به خودکفایی کامل رسیده است.


سهرابی افزود: روزانه ۶۰ دست لباس مخصوص کرونا نیاز کادر درمان و بیماران کرونایی در بیمارستان امام خمینی اراک بود که با فعالیت این کارگاه کوچک تمامی نیاز‌ها مرتفع شده است.


او با بیان اینکه تمامی مراحل تولید لباس مخصوص کرونا در این کارگاه صورت می‌پذیرد افزود: تا پیش از این برای خرید هردست لباس کرونا باید ۱۰۰ هزارتومان پرداخت می‌شد، ولی اکنون تنها با ۱۳ هزار تومان یک دست از این لباس‌ها تولید می‌شود.


مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان مرکزی با اشاره به فعالیت نیرو‌های داوطلبانه مردمی و کادر درمان بیمارستان امام خمینی دراین کارگاه اضافه کرد: با همت جهادی خیاطان علاوه بر رفع تمامی نیاز‌های بیمارستان امام خمینی، در تامین نیاز البسه کرونا برای بیمارستان‌های دیگر هم توانمندی داریم.


انتهای پیام / م

زمان انتشار: یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰:۰۶

شناسه خبر: 87503

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب