یک فعال سیاسی اجتماعی درگفتگو با علم و فناوری:

با جوان متعهد و متخصص روزهای خوبی در عرصه تولید پیش‌روی کشور خواهد بود

هادیان گفت: تاکید اصلی در گام دوم انقلاب توجه و اعتماد به جوانان است که با ورود جوانان متعهد و متخصص شاهد روزهای خوبی در عرصه تولید و رقم خوردن جهش در آن خواهیم بود.

محسن هادیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز گفت: همانطور که مستحضر هستید مقام معظم رهبری تقریبا از سال 69 تا 77برای به نوعی پیام های نوروزی تأکیدات مختلفی داشتند و از سال 78رسما با انتخاب نام های مختلف یک خط مشی مشخص کردند و براساس قانون اساسی که ما داریم ترسیم و ابلاغ سیاست ها ی کلی نظام و جهت گیری های کشور برعهده رهبری میباشد و بنده احساس می کنم یکی از روشهایی که برای ابلاغ سیاست های کلی یک سال میتواند مورد استفاده قرار گیرد، نامگذاری هرسال میباشد.

وی ادامه داد: همانطور که از نامگذاری های سال گذشته میتوان دریافت، تاکید رهبری بر مسائل اقتصادی است که به درستی موضوع روز کشور و زندگی مردم را مدنظر دارند.

این فعال سیاسی اجتماعی با اشاره به نامگذاری سال 1399 به عنوان سال جهش تولید خاطر نشان کرد: جهش زمانی خواهد بود که یک حرکت ویژه و چندگام روبرو جلو برداشته شود و احتمالا منظور رهبر انقلاب از جهش تولید راه اندازی و برداشتن چندین گام در حوزه تولید میباشد، جایی که بسیاری از بنگاه های اقتصادی و واحدهای تولیدی راکد و تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه طبق فرمایش رهبر باید این جهش تولید در زندگی مردم نمایان شود، تصریح کرد: این مسئله عزم جدی تک تک مردم و مسئولین را میطلبد که امیدواریم این مهم در امسال محقق شود.

مهندس فناوری اطلاعات درمورد تهدیدها و فرصت های جهش تولید ابراز داشت: بسیاری از قوانین ما نیاز به تغییر و بسیاری نیز نیاز به اصلاح دارند، همچنین در عرصه نظارت نیز در کشور نیاز بیشتری احساس میشود.

وی افزود: جلوگیری از واردات و قاچاق از جمله مواردیست که به تولید آسیب میزند و روحیه تولید کننده و سرمایه گذار را از بین میبرد که باید به جد با آن مبارزه شود.

هادیان با بیان اینکه بسیاری از اجناس و کالاهای داخلی از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند، گفت: بسیار در گوش ما خوانده شده که جنس خارجی با کیفیت تر و بهتر است درحالیکه در بازار اجناس خوب و باکیفیت داخلی کم نیستند که این مورد نیاز به فرهنگ سازی درمیان اقشار مختلف مردم دارد.

به گفته وی با برنامه ریزی و اقدام صحیح و به موقع میتوان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

فعال سیاسی اجتماعی درخصوص نقش قوای مختلف در جهش تولید اظهار داشت: سکاندار قوا برای تحقق جهش تولید قوه مجریه خواهد بود که به کمک قوه مقننه در قانونگذاری و اصلاح قوانین گذشته و همچنین قوه قضاییه با برخورد سریع با متخلفان میتوانند زمینه را برای جهش تولید فراهم نمایند.

وی با بیان جمله سردار سلیمانی که میگفت ما ملت امام حسینیم، عنوان داشت: مسئولین باید قدردان مردمی بوده که از دوران انقلاب تاکنون در برهه های مختلف وفاداری و همکاری خود را با نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلابمان اثبات کرده اند و اکنون نیز با فرهنگ سازی و آگاه سازی آنان قطعا نقش پررنگی در جهش تولید خواهند داشت.

هادیان با ذکر اینکه پایه و زیرساخت اصلی جهش تولید در کشور و استان فارس اراده ملی مشترک همه مردم میباشد، تصریح کرد: با این وجود عدم ثبات مدیریتی در استان فارس ضربه بسیاری در حوزه های مختلف تولید به استان و کشور وارد کرده است اما در صورت برنامه ریزی صحیح و علمی استان فارس پتانسیل امکان تحقق جهش تولید در خود را دارا میباشد.

وی با تاکید بر مدیریت و اقدام جهادی برای تحقق جهش تولید، ابراز امیدواری کرد و گفت: با کار جهادی و انقلابی و همچنین داشتن اراده جدی باید هفتاد خان و یا حتی بیشتر را طی کنیم تا شاهد تحقق جهش تولید و نمایان شدن آن در زندگی مردم باشیم.

این فعال سیاسی اجتماعی در پایان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب ابراز داشت: تاکید اصلی در گام دوم انقلاب توجه و اعتماد به جوانان است که با ورود جوانان متعهد و متخصص شاهد روزهای خوبی در عرصه تولید و رقم خوردن جهش در آن خواهیم بود.

 

گفتگو از زهرا قاسمی

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳:۳۵

شناسه خبر: 87518

مطالب مرتبط :
روز مهندس

مهندسین امروز، میراث داران دانش و تمدن ايراني

هادیان گفت: روز مهندس به تمام کسانی که مهندسی را درک کردند، به تمام کسانی که پلی ساختند از انتهای بن بست کوچه ی رفاه تا بیکران، به تمام کسانی که خود را شبانه روز وقف کردند تا همگان شبانه روزی روشن داشته باشند، به تمام کسانی که لذتش را فهمیدند نه آنان که تنها به نامش خوانده شدند، مبارک.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب