تولید ۳۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی با فرمول نخبه ابرکوهی

از آنجا که در ابتدای شیوع کرونا مشکل تامین مواد ضدعفونی کننده برای گندزدایی سطوح و معابر وجود داشت، نخبه ابرکوهی به میدان آمد و این مشکل را رفع کرد.

ابوالفضل دادپور مسئول بسیج علمی ناحیه مقاومت ابرکوه در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری یزد گفت: در ابتدای شیوع کرونا مشکل تامین مواد ضدعفونی کننده برای گندزدایی سطوح و معابر در شهرستان وجود داشت.

وی ادامه داد: برای حل این مشکل از ظرفیت علمی "محسن احمدی پور" از افراد نخبه و بسیجی شهرستان ابرکوه استفاده کردیم. وی با تائید فرمول محلول توسط شبکه بهداشت شهرستان و همکاری گروه های جهادی و تامین هزینه توسط خیرین محلولی ضدعفونی تهیه کرد که این مشکل را برطرف کرد.

وی افزود: تا کنون حدود ۳۰ هزار لیتر از این محلول تولید شده که بخشی از آن در دو نوبت میان عموم مردم توزیع شده و ما بقی نیز برای گندزدایی معابر و اماکن پر تردد توسط گروه های جهادی مورد استفاده قرار گرفته است.

دادپور ابراز داشت: در ادامه اقدامات صورت گرفته برای مقابله با کرونا تا کنون حدود ۱۲۰ نفر در قالب 30 گروه جهادی برای ضد عفونی کردن و گندزدایی معابر و اماکن ‍‍‍ پر تردد شهر ابرکوه آموزش دیده و سازماندهی شده اند.

وی اظهار کرد: همچنین بیش از 100 نفر از خیاطان در قالب 8 کارگاه و تیم های خانگی مشغول به تولید و وخت ماسک و گان بوده اند.

لازم به ذکر است که محسن احمدی پور فارغ التحصیل مهندسی شیمی و مخترع محصولات شیمیایی ویژه آزمایشگاه بوده که سابقه تولید 53 محلول را در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸:۵۹

شناسه خبر: 87531

مطالب مرتبط :
ی

برگزاری دوره مساله شناسی نظام آموزشی در یزد

مسئول معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد از برگزاری دوره مجازی مساله شناسی نظام آموزشی در یزد خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب