جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در گفتگو با علم و فناوری عنوان کرد؛

مقابله با کرونا از نقطه صفر | آغاز مرحله اول کمک مومنانه در گیلان از امروز با ۵۰ هزار بسته کمک معیشتی

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: امروز چهارشنبه در مرحله اول تقسیم کمک های مومنانه ۵۰.۰۰۰ بسته کمک معیشتی به ارزش ۱۵۰میلیارد ریال به کسانی که تحت پوشش هیچ نهادی قرار ندارند و در اثر کرونا با مشکلات معیشتی مواجه شده اند واگذار خواهد شد.

سرهنگ پاسدار علی توشه  در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری از گیلان؛ با بیان اینکه با توجه به بحران پیش آمده برای استان، از همان نخستین روزهای اسفند سپاه در کنار سایر ارگان های خصوصی و دولتی برای رفع تهدید به صحنه آمد، گفت: با توجه به درخواستی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان شد، سپاه با تمام ظرفیت های خود اعم از نیروهای متخصص، تجهیزات و ادوات به صحنه آمد. البته این نخستین باری نبود که دانشگاه علوم پزشکی و سپاه در کنارهم و باهم پروژه مشترکی را اجرا می کردند، پیش از کرونا نیز تعاملات سازنده ای بین دو دستگاه برقرار بود.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه سیاست ستاد مقابله با کرونا در استان اینگونه طرح ریزی شد که نخست از شیوع این ویروس منحوس جلوگیری کنیم، اظهار داشت: با مطالعاتی که روی کشورها و استان های درگیر کووید 19 صورت گرفت، تصمیم گرفتیم مقابله کرونا را از نقطه صفر آغاز کنیم. به این معنی که منتظر نباشیم تا مردم آلوده شوند و سپس در مراکز درمانی با آن ها روبرو شویم چون این راهی بود که دیگران رفته بودند و نتیجه ای نداده بود.

وی با بیان اینکه برای آنکه از سطح فشارها از کادر درمانی استان بکاهیم، غربالگری را با بالاترین سطح دقت و کیفیت در دستور کار قرار دادیم، افزود: در استان گیلان 300تخت در مرحله اول برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شد، این تعداد تخت در همان روزهای ابتدایی به بیماران اختصاص یافت و با یک تحلیل سرانگشتی می شد به این نتیجه رسید که اگر روند همین گونه ادامه یابد ما با کمبود تخت و کادر پزشکی مواجه خواهیم شد.

توشه با تاکید بر اینکه 2هزار پایگاه مقاومت بسیج به کمک دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله با کرونا آمدند، گفت: امکانات دانشگاه علوم پزشکی برای بحرانی ناگهانی و بزرگ، محدود بود، بنابراین بلوک بندی در شهرستان های استان در دستور کار قرار گرفت. 25هزار بسیجی برای کمک به کادر درمان اعلام آمادگی کردند. بخش وسیعی از این داوطلبان چه به صورت نیروی خدماتی و چه به عنوان کادر تخصصی در خط مقدم مقابله با  کرونا وارد میدان شدند.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان از غربالگری بیش از 90درصد مردم استان در همان دو هفته آغاز همکاری مشترک سپاه و دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و افزود: از طریق پیامک، سامانه وزارت بهداشت وارتباط تلفنی تک تک مردم استان وضعیت سنجی شدند. در سایر موارد نیروها با حضور به درب منزل مردم آن ها را چکاب و مبتلایا قطعی را شناسایی کردند.

وی با بیان اینکه سپاه با تمام ظرفیت های تخصصی اش برای مهار کرونا در استان به صحنه آمد، خاطر نشان کرد: درمانگاه صحرایی در محوطه بیمارستان رازی، در اختیار عموم قرار گرفتن بیمارستان، درمانگاه ها و داروخانه های سپاه در سطح استان، ورود بسیجیان به عنوان نیروی خدماتی، کادر درمانی و متولیان وضعیت سنجی در طرح غربالگری و نیز استفاده از ابزارهای سپاه برای ضدعفونی معابر و اماکن تنها بخشی از اقدامات سپاه قدس گیلان در اوج بحران کرونا در استان است.

توشه ناشناخته بودن ویروس و محدود بودن امکانات استان را موجب به وجود آمدن بحران در سطح استان در نخستین روزهای درگیری گیلان با کووید19عنوان کرد و اظهار داشت: برای مقابله در نقطه صفر، محور اصلی مردم بودند. بنابراین اگر همراهی آن ها نبود هیچ طرحی موفق به اجرا نمی شد.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان از استفاده از تمام تجهیزات و نیروهای دانشگاه امام خامنه ای، تیپ میرزاکوچک خان ، لشگر عملیاتی16 قدس و سپاه قدس گیلان در طی دوران دست و پنجه نرم کردن با این ویروس منحوس خبر داد و گفت: در کنار تمامی این اقدامات، فعالیت های خودجوش برخی پایگاه ها با هزینه شخصی و کار در منزل برای تولید ماسک، گان و مواد ضدعفونی کننده را نمی توان نادیده گرفت به طوری که در اوج محدودیت ماسک در استان، گروه های جهادی روزانه 70هزار ماسک دست ساز در اختیار مردم گیلان قرار می دادند.

وی با اشاره به رزمایش کشوری مواسات، همدلی و کمک مومنانه که لبیکی به یشنهاد مقام معظم رهبری است، بیان داشت: امروز چهارشنبه در مرحله اول تقسیم کمک های مومنانه 50.000 سبدکالا به ارزش 150میلیارد ریال به کسانی که تحت پوشش هیچ نهادی قرار ندارند و در اثر کرونا با مشکلات معیشتی مواجه شده اند واگذار خواهد شد.

توشه با بیان اینکه کمک های مومنانه به دوشکل نقدی و غیر نقدی تحویل داده خواهد شد، گفت: برخی از اقشار آسیب پذیر مشکلشان با سبد کالا حل نمی شود، اجاره خانه شان عقب افتاده، کسب و کارشان با رکود مواجه شده و در این موارد کارت هدیه هایی از کمک های مومنانه مردمی تهیه شده که در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه دو مرحله دیگر از رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه در روزهای آتی ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد، اظهار داشت: مردم فهیم گیلان با شرکت در این طرح در این روزهای پر برکت به شکرانه سلامتی خود و خانواده شان، دست اقشار آسیب پذیر را گرفته اند و امیدوار هستیم با همدلی و ایمان  کرونا را در گیلان و کشور عزیزمان ریشه کن کنیم.

انتهای پیام

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷:۵۴

شناسه خبر: 87536

مطالب مرتبط :
دوره آموزش پرسشگری در استان گیلان برگزار شد

به همت معاونت علمی،پژوهشی و فناوری سپاه قدس صورت گرفت ;

دوره آموزش پرسشگری در استان گیلان برگزار شد

به منظور تبیین نقش موثر پرسشگران بسیجی در پروژه های افکارسنجی و همچنین بروزرسانی اطلاعات آنها،دوره آموزش پرسشگری به مدت دو روز با همت سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری گیلان برگزار شد.

فرجی

افتتاح قرارگاه حقوق دانان جهادی در خراسان شمالی/برای خدمت رسانی به مردم سراز پاه نمیشناسیم

جانشین فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی گفت: یکی از برنامه هایی که سازمان بسیج حقوق دان دارد بحث افتتاح قرارگاه حقوق دانان جهادی در استان است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب