خبرگزاری علم و فناوری

حریرچی:

نتایج ابتدایی پلاسما درمانی مثبت بوده است

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نتایج ابتدایی پلاسما درمانی را مثبت ارزیابی کرد.

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جمع اصحاب رسانه استان قزوین با اشاره تقسیم بندی کشور به سه وضعیت سفید، زرد و قرمز اظهار کرد: این تقسیم بندی استانی نیست و به صورت شهرستانی بررسی خواهد شد.

وی افزود: با بررسی های انجام شده 116 شهرستان در سطح کشور وضعیت سفید دارند و بر مبنای آن تصمیم گیری خواهد شد.

حریرچی ادامه داد: نکته مهم این است که این تقسیم بندی به صورت پویا است و اینگونه نیست که وضعیت اعلام شده، تا انتها ادامه داشته باشد بلکه به صورت مدام وضعیت شهرستان ها بررسی و اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: مبنای تعیین وضعیت، میزان بستری در دو هفته اخیر است و اگر میانگین بستری بیماران کرونایی هر شهرستان در روز یک نفر باشد آن شهرستان دارای وضعیت سفید خواهد بود.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکینه تنها در کشور ما بلکه در هیج کشوری از دنیا داروی موثر برای کرونا باشد شناسایی نشده است.

وی عنوان کرد: مهمترین مسئله موثر برای مبارزه با کرونا پیشگیری، شناسایی در مراحل اولیه و مراقب های عمومی و استراحت از مبتلایان است.

وی در پایان با اشاره به مباحث مطرح شده در رابطه با پلاسما درمانی بیماران کرونایی عنوان کرد: در مورد پلاسما درمانی اقدامات انجام شده در مرحله تحقیقاتی است و نتایج ابتدایی تحقیقات دستاوردهای خوبی داشته اما برای کشوری و بین‌المللی اعلام کردن آن نیازمند زمان هستیم.

 

زمان انتشار: جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴:۴۲

شناسه خبر: 87574

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب