مافی خبر داد:

تولید روزانه ۳۰ هزار ماسک در پارک علم و فناوری استان قزوین

رئیس پارک علم و فناوری قزوین از تولید روزانه بیش از ۳۰ هزار عدد ماسک در پارک علم و فناوری استان قزوین توسط ۲ شرکت دانش‌بنیان خبر داد.

مصطفی مافی رئیس پارک علم و فناوری قزوین در گفت‌وگو با خبرگزاری علم و فناوری استان قزوین با اشاره به فعالیت‌های پارک استان قزوین در مقابله با کرونا اظهار کرد: در گام نخست 5 شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری تولید مواد ضدعفونی را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: این 5 شرکت توانسته‌اند با ورود به موقع به عرصه مبارزه با کرونا و تولید بیش از 100 هزر لیتر مواد ضدعفونی، بخش عمده‌ای از نیازهای استان قزوین را رفع کنند.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین اضافه کرد: همچنین دو شرکت دانش‌بنیان دیگر نیز با راه‌اندازی خط تولید ماسک توانسته‎اند روزانه بیش از 30 هزار ماسک را تحویل بازار دهند.

وی ادامه داد: همچنین با مجوزی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی کسب شده یک شرکت دانش بنیان نیز اقدامات مطالعاتی خود را برای تولید داروی درمان کرونا آغاز کرده است.

مافی عنوان کرد: با توجه به اینکه محصولات شرکت‎های دانش‌بنیان باید در استان مستقر توزیع شود غالب این محصولات در استان قزوین توزیع شده اما به تازگی یک شرکت دانش‌بنیان به دنبال کسب مجوز لازم برای ارسال محصول به استان‌های دیگر است.

وی در پایان یادآور شد: پارک علم و فناوری استان قزوین با تمام توان و بضاعت خود و با همراهی شرکت‌های دانش‌بنیان در کنار مدافعان سلامت است و امیدواریم با همراهی و همدلی این برهه را نیز پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام/

 

 

 

زمان انتشار: شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸:۱۶

شناسه خبر: 87612

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب