رئیس پارک علم و فناوری گیلان تاکید کرد؛

ارتقای هرچه بیشتر توان شرکت های فناور و ایجاد بستر انتقال فناوری

رئیس پارک علم و فناوری گیلان بر ارتقای هرچه بیشتر توان شرکت های فناور و ایجاد بستری برای انتقال فناوری جهت افزایش بهره وری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری گیلان | دکتر علی باستی، رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به برگزاری نخستین  جلسه شورای هماهنگی سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی علمی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر حسین سالارآملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و دیگر روسای پارک های کشور گفت: در این هم اندیشی پیرامون ارتقای هرچه بیشتر توان شرکت های فناور و ایجاد بستری برای انتقال فناوری بحث و گفتگو شد.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با بیان اینکه جوامع بشری با شتاب بی سابقه ای به سوی جامعه دانشی پیش می روند، افزود:  روند  جهانی روایتگر این واقعیت است که رقابت   کشورها به ظرفیت آن ها در ایجاد، به کار گیری و انتقال دانش به ویژه دانش تکنولوژیک بستگی دارد به همین خاطر سیاست های گوناگونی از سوی دولت ها برای ارتقای پتانسیل تکنولوژیکی و انتقال این فناوری ها به صنعت بازار اتخاذ می گردد و از این رو روسای پارک های علم و فناوری کشور نیز بر  بر لزوم اهمیت حضور ایران در مجامع بین المللی با محوریت ایران تاکید کرده ا ند.

باستی، با اشاره به اینکه مدل های متفاوتی از پارک های علم و فناوری در دنیا وجود دارد، اظهار داشت: ماموریت ویژه پارک های علم و فناوری گسترش دانش در سطح شرکت های دانش بنیان برای ورود به عرصه صنعت و کسب و کار و نیز انتقال فناوری هاست.

وی با بیان اینکه فناوری ابزاری منحصر به فرد برای مزیت یک واحد تولیدی و کسب کاری نسبت به سایر نهادهاست افزود: برای استفاده از فناوری در عالی ترین سطح باید زیرساخت ها و بستر مناسب فراهم شود. از جمله وظایف این شبکه می‌توان به برگزاری کارگاه‌های تخصصی و فراهم کردن زمینه انتقال فناوری اشاره کرد.

 رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به نامگذاری سال جهش تولید تصریح کرد: هدف از ایجاد پارک های علم و فناوری رسیدن به اقتصاد پویا و درنتیجه ثروت با تکیه بر علم و فناوری از طریق ارتقای نوآوری و رقابت سازنده میان شرکت هایی است که از بستر فناوری بیشترین بهره را در راستای بیشترین نتیجه و بازدهی می گیرند.

انتهای پیام

 

 

 

زمان انتشار: یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۷:۰۷

شناسه خبر: 87620

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب