آیت الله علما:

سپاه پاسداران تربیت یافته علمای اسلام است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: یکی از امتیازات سپاه و بسیج این است که تربیت یافته علما هستند

به گزارش خبرگزاری علمی و فناوری و به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما در دیدار با اعضای دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص)، با اشاره به آغاز هفته عقیدتی سیاسی سپاه و تقارن آن با هفته معلم و شهادت آیت الله شهید مطهری گفت: امروز به برکت سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی ایران یکی از قدرت های بزرگ و اثرگذار در منطقه و جهان است.

ویگفت: سپاه هم در رخدادهای داخلی مثل زلزله، سیل و به تازگی هم کرونا خوب عمل کرده و هم در برنامه ریزی های برون مرزی برای تثبیت اقتدار نظام اسلامی ایران یکی از درخشان‌ترین نهادهای انقلاب اسلامی بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه بیان داشت: پایه‌گذار این حرکت عظیم امام راحل بود و شهدای والامقام این حرکت را زنده نگه داشتند و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) هم این حرکت را مدیریت می کنند و این مدیریت آنقدر توانمند و همه جانبه بوده است که دنیا به آن اقرار دارد.

وی با اشاره به رزمایش مواسات و همدلی مقام معظم رهبری، افزود: در رزمایش مومنانه مواسات و همدلی که به عالی ترین شکل ممکن در ایران اسلامی برای یاری رساندن به محرومان در ماه مبارک رمضان برگزار شد، سپاه در کنار تشکل های مردمی بسیار خوب و موفق ظاهر شد.

آیت الله علما در بخش دیگری از سخنانش با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان آنقدر اهمیت داشته که امت های قبل هم این حکم را داشته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه افزود: روزه برای تزکیه روح تأثیر بسزایی داشته و روزه برای پیامبران سلف قبل از حضرت خاتم (ص) مقدمه نبوت آن ها بوده است.

حجت الاسلام شمس‌الله جلیلیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه نیز در این نشست گفت: سپاه پاسداران با الگوگیری از خط مشی شهید مطهری در هر کجا که لازم بوده پویا و با انگیزه در خدمت نظام و ولایت بوده است.

وی افزود: بیش از سه هزار پاسدار تحت آموزش‌های عقیدتی سیاسی قرار گرفته، ضمن این که بیش از چهار هزار پاسدار و بسیجی دوره های آموزش‌های تربیتی را سپری کرده اند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) همچنین از تشکیل هزار و ۲۰۰ جلسه بصیرت افزایی برای ۱۱ هزار تن از بسیجان استان خبر داد و اظهار امیدواری کرد این نشست ها هم از حیث کمیت و هم به لحاظ کیفیت افزایش یابد.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰:۰۲

شناسه خبر: 87624

مطالب مرتبط :
علامه مجلسی

مفاخر ایران؛

عالمی بلند آوازه که ناشناخته ماند

او یکی از علمای بزرگ ناشناخته تاریخ است. شصت سال حیات علمی و با برکت وجودش باید بازخوانی شود تا عظمت علمی و اجتماعی او و آثار و برکات زیاد آن شناسائی و مورد استفاده قرار گیرد. او تجدیدکننده علوم اهل البیت (ع) ، احیاگر مذهب تشیع و مدافع موفق حریم ولایت و امامت می باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب