رئیس دانشگاه‌‌های آزاد اسلامی استان و واحد اصفهان؛

تیمهای دانشگاه آزاد در سخت‌ترین شرایط و در اوج کرونا اقدامات تحقیقاتی را پیگیری کردند

رئیس دانشگاه‌‌های آزاد اسلامی استان و واحد اصفهان در ویژه‌برنامه گرامیداشت شهدای جبهه سلامت، گفت: تیمهای دانشگاه آزاد استان اصفهان در سخت‌ترین شرایط و در اوج بیماری کرونا اقدامات تحقیقاتی را پیگیری کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، رئیس دانشگاه‌‌های آزاد اسلامی استان و واحد اصفهان در ویژه‌برنامه گرامیداشت شهدای جبهه سلامت، گفت: تیمهای دانشگاه آزاد استان اصفهان در سخت‌ترین شرایط و در اوج بیماری کرونا اقدامات تحقیقاتی را پیگیری کردند.

امروز همزمان با وفات حضرت خدیجه (سلام الله علیها) ویژه‌برنامه گرامیداشت شهدای جبهه سلامت به همت بسیج اساتید استان اصفهان و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان اصفهان با همکاری بسیج جامعه پزشکی، هیئت فرهنگی مذهبی مصباح‌ الهدی و دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به صورت برخط برگزار شد.

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان در این مراسم اظهار داشت: هرچه از زحمات بی‌دریغ پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان‌های کشور و به ویژه استان اصفهان بگوییم کم گفته‌ایم و جا دارد از این تلاش‌های شبانه‌روزی تقدیر و تشکر کنم.

محمد باقری یاد و خاطره شهدای جامعه پزشکی و درمانی چه در زمان دفاع مقدس و چه در زمان مبارزه با بیماری کرونا را گرامی داشت و ابراز امیدواری کرد پزشکان، پرستاران و تمام کادر بهداشتی و درمانی کشور در یاری‌رسانی به جامعه موفق باشند.

در ادامه این مراسم رئیس دانشگاه‌‌های آزاد اسلامی استان و واحد اصفهان با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه(س) و گرامیداشت یاد شهدای سلامت گفت: این شهدا با فداکاری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مشغول فعالیت بودند و بر اثر ابتلا این بیماری از دنیا رفتند، در حالی که فداکارانه و تا آخرین لحظه به رفع بحران کمک کردند و به یاری مردم شتافتند.

پیام نجفی گفت: در این مدت بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان اصفهان، پزشکان و پرستاران و حتی دانشجویان به صورت داوطلبانه خدمت کردند و دانشگاه آزاد در این زمینه حضور موفق و اثربخشی داشت.

وی تصریح کرد: به جز افرادی که به صورت مستقیم به امر درمان ورود پیدا کردند، پشتیبان‌هایی نیز از دانشگاه در طرح‌های تحقیقاتی فعالیت کردند و تیم‌هایی در دانشگاه‌های آزاد استان اصفهان داشتیم که در سخت‌ترین شرایط و با فداکاری، اقدامات تحقیقاتی را رها نکردند و به صورت شبانه‌روزی در این بخش فعالیت داشتند.

رئیس دانشگاه‌‌های آزاد اسلامی استان اصفهان بیان کرد: یکی از همکاران ما که با یکی از عوامل طرح‌های تحقیقاتی کیت تشخیص کرونا در دانشگاهی در آمریکا صحبت کرده بود، عنوان می‌کرد که این عوامل به دلیل شیوع بیماری حاضر نشده‌اند در دانشگاه حضور پیدا کنند و عملاً این طرح در یکی از دانشگاه‌های مطرح دنیا متوقف شده است، در حالی که تیم تحقیقاتی دانشگاه آزاد اصفهان که روی کیت تشخیص کار می‌کردند در سخت‌ترین شرایط و در اوج بیماری نیز این امر را پیگیری کردند تا به نتیجه برسد.

وی به فعالیت دانشگاه‌های علوم پزشکی و بسیج دانشجویی و اساتید اشاره و اضافه کرد: دانشجویان و اساتید بسیجی در اوج شیوع کرونا و زمانی که هیچ‌کس جرأت تردد در شهرها را نداشت به انجام اقدامات اطلاع‌رسانی، ترویجی و توزیع اقلام بهداشتی مشغول بودند.

نجفی به حضور تیم‌های بسیج دانشجویی و اساتید در بیمارستان‌های اصفهان و روحیه‌دهی به کادر درمانی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه هیچ‌کدام از فارغ‌التحصیلان ما به بیماری کرونا مبتلا نشدند اما متأسفانه بخشی از کادر پزشکی و درمانی کشور را در این مدت از دست دادیم.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳:۵۳

شناسه خبر: 87665

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب