با تجربه خوب رزمایش کمک مومنانه «خیریه دانشگاه یار خبرگزاری علم و فناوری - با تجربه خوب رزمایش کمک مومنانه «خیریه دانشگاه یاران» در اصفهان راه اندازی می شود

با تجربه خوب رزمایش کمک مومنانه «خیریه دانشگاه یاران» در اصفهان راه اندازی می شود

سه هزار بسته معیشتی حاصل مشارکت دانشگاه و بسیج اساتید استان اصفهان در رزمایش کمک مومنانه است و با تجربه خوب آن بزودی خیریه دانشگاه یاران هم با مشارکت خیرین و دانشگاهیان راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، سه هزار بسته معیشتی حاصل مشارکت دانشگاه و بسیج اساتید استان اصفهان در رزمایش کمک مومنانه است و با تجربه خوب آن بزودی خیریه دانشگاه یاران هم با مشارکت خیرین و دانشگاهیان راه اندازی می شود.

سید مسعود داودی در گفتگو با خبر نگاری این خبرگزاری اظهار داشت: در یک اقدام مشارکتی جامعه دانشگاهیان دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، سازمان بسیج اساتید استان اصفهان، کمیته بانوان آستان قدس رضوی وبا مشارکت وکمک خیریه گلهای یاس فاطمه زهرا (س)و بهزیستی استان اصفهان رزمایش کمک مومنانه را برگزار کردند.

وی ادامه داد: در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری کارگروه پویش کمک مومنانه با اعضایی از بسیج اساتید استان اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحدهای دانشگاهی تشکیل شد، در این رزمایش مومنانه جمعی از جامعه دانشگاهیان با تخصیص یک روز حقوق خود یا بنا به توان و نیت خود مبالغی از 50 هزار تومان تا چند میلیون تومان در این امر خداپسندانه شرکت کردند.

عضو کارگروه پویش کمک مومنانه بیان کرد: رزمایش مشارکتی کمک مومنانه 3 هزار بسته معیشتی و مواد ضدعفونی آماده و نیمی از آن تاکنون توزیع شده و مابقی هم مصادف با ولادت امام حسن (ع) و تا آخر ماه مبارک رمضان  توزیع می شود، افزود: با این حرکت و تجربه خوب بزودی خیریه دانشگاه یاران هم با مشارکت خیرین و دانشگاهیان  راه اندازی می شود.

وی خاطرنشان کرد: همتی شد به کمک خیریه گلهای یاس فاطمه زهرا (س) و بهزیستی یک مشارکت وهمدلی صورت گرفت و 3 هزار بسته معیشتی همراه با مواد ضد عفونی کننده برای نیازمندان آماده و در شرایط کاملا بهداشتی بسته بندی شد.

داودی با بیان این که توزیع بسته های معیشتی از ابتدای ماه مبارک رمضان شروع شد و تا این تاریخ هم نزدیک 1500 بسته آن توزیع شده است، گفت: همزمان با ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) هم تعداد 1000 بسته معیشتی توزیع و مابقی بسته های معیشتی هم نسبت به گروههای هدفی که شناسایی شده اند تا آخر ماه مبارک رمضان توزیع می شود.

وی با اشاره به این که شناسایی نیازمندان در واحدهای دانشگاهی هم انجام گرفت و حدود 300 بسته معیشتی در بین نیازمندان دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان توزیع گردید، افزود: مابقی هم بین نیازمندان با توجه به شناسایی هایی که توسط بسیج و سپاه و مسجد محل انجام شده همچنین یک سری محلات در حال توزیع می باشد.

عضو کارگروه رزمایش کمک مومنانه ارزش هر بسته معیشتی را بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان عنوان کرد و ادامه داد: بسته های معیشتی عمدتا در بین نیازمندان در اصفهان توزیع شده همچنین تعدای از این بسته ها به کاشان، خمینی شهر، شهرضا و دولت آباد هم ارسال شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در پاسخ به این سوال که بسته های معیشتی چه اقلامی را شامل می شود، گفت: بسته های معیشتی از نظر تغذیه ای به گونه ای خاص آماده شد بطوری که در هر بسته 5 نوع حبوبات؛ نخود، لوبیا، عدس، ماش و لپه به همراه برنج، مرغ و روغن مایع، ماکارانی، سویا، رب گوجه، همچنین خرما بود.

عضو کارگروه رزمایش کمک مومنانه، اظهار کرد: با توجه به این که در بحث بسته بندی هم دغدغه بهداشتی کار هم موضوع مهمی بود از کمیته بانوان آستان قدس کمک گرفتیم و به هر بسته معیشتی برای برکت یک بسته نمک حضرت امام رضا (ع) هم اضافه شد و خوشحالیم  نمک گیرحضرت شدند.

داودی با بیان این که اعضای کارگروه رزمایش کمک مومنانه از دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و برخی واحدهای آن همچنین بسیج اساتید استان اصفهان تشکیل و این امر را پیگیری نمودند، خبر داد: با توجه به این که حرکت خوبی اتفاق افتاد و تجربه خوبی شد تصمیم گرفتیم از توان مجمع استفاده کنیم که بزودی خیریه دانشگاه یاران هم با مشارکت خیرین راه اندازی می شود.

وی تصریح کرد: خیریه دانشگاه یاران در قالبهای مختلف حمایت از نخبگان، نذر تخصص، نذر مالی، نذر مشاوره تحصیلی و نخبه پروری خدمت فعالیت خواهد داشت.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۱:۰۹

شناسه خبر: 87760

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب