برادر یک بیمار کرونایی:

بیماران مبتلا به کرونا خطرناک و جانی نیستند/ هموطنان خانواده بیمار کرونایی را تنها نگذارند

برادر یک بیمار کرونایی با بیان اینکه بیماران مبتلا به کرونا خطرناک و جانی نیستند، تصریح کرد: متاسفانه در جامعه دیدگاه بد و نامناسبی نسبت به این بیماران عزیز وجود دارد به طوری که اگر کسی به کرونا ویروس مبتلا شود از سوی همه طرد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، نخستین بیماران مبتلا به بیماری کرونا ویروس در روز چهارشنبه 30 بهمن ماه در ایران شناسایی شدند.

پس از این موضوع بیماران دیگری نیز در نقاط مختلف کشور شناسایی شدند و بیماری واگیردار کرونا ویروس به تدریج در همه استان های کشور شیوع پیدا کرد.

در همین ارتباط دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تشریح آخرین وضعیت بروز و مرگ و میر ناشی از کروناویروس جدید در کشور اظهار کرد: از دیروز تا امروز شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی یک هزار 529 نفر بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

۸۵۰۶۴ نفر از بیماران کرونایی بهبود یافتند

وی در ادامه بیان کرد: با افراد شناسایی شده جدید مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۱۰۶۲۲۰ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۵۸۹ نفر رسید.

وی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: خوشبختانه تا کنون ۸۵۰۶۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده ‌اند.

جهانپور اضافه کرد: 2 هزار و 696 نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: خاطرنشان کرد: تا کنون ۵۷۳ هزار و ۲۲۰ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

جان باختن 279 بیمار کرونایی در خوزستان

در استان خوزستان خوزستان نیز در 24 ساعت گذشته متاسفانه 181 نفر به بیماری کرونا مبتلا شدند که با احتساب این ۱۸۱ نفر تعداد کل مبتلایان استان به ۴۲۸۳ نفر افزایش یافت.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند تا تعداد قربانیان این ویروس در استان به ۲۷۹ نفر افزایش پیدا کند.

در حال حاضر ۵۲۳ بیمار در بیمارستان های استان خوزستان بستری و تحت درمان هستند.

بیماری کرونا دامن خیلی از خانواده های خوزستانی را گرفت که د همه شهرستان های استان به ویژه اهواز، دزفول، خرمشهر، آبادان، باوی، کارون، رامشیر و هفتگل پراکنده هستند.

بر خلاف آنچه قبلا گفته می شد کرونا نه تنها افراد مسن و کهنسال را مبتلا می کند بلکه دامنگیر جوانان نیز می شود و زندگی آنان را مختل می کند.

شهادت پرستاران جوان بر اثر ابتلا به کرونا

پرستار شهیده نرجس خانعلی زاده، پرستار شهید رامین عزیزی فر، آتش نشان شهید یونس حمیدی زاده و فوتبالیست جوان زنده یاد محسن باوی از جمله جوانانی هستند که به بیماری کرونا مبتلا شدند و جان خود را از دست دادند.

به همین منظور به سراغ برادر یکی از بیماران جوانان مبتلا شده به بیماری کرونا در استان خوزستان رفتیم تا با وی گفت و گویی انجام دهیم.

برادر بیمار کرونایی اهل خوزستان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: در ابتدا نیمه ماه رمضان میلاد فرخنده و مبارک حضرت امام حسن مجتبی (ع) را به همه اهل عالم تبریک و تهنیت می گویم.

وی در ادامه با ادای احترام به شهدای عرصه سلامت بیان کرد: همچنین یاد و خاطره شهدا به ویژه پرستار شهیده نرجس خانعلی زاده، پرستار شهید رامین عزیزی فر و آتش نشان شهید یونس حمیدی زاده را گرامی می دارم و به روح پاک آنها درود و سلام می فرستم.

این جوان خوزستانی در بخش دیگری از سخنان خود توضیح داد: وقتی جواب تست کرونای برادرم از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز آمد به برادرم اطلاع داده شد و بعد او به من این خبر بد را گفت.

کرونایی ها فقط به یک بیماری واگیردار مبتلا شدند

وی در توضیح سخنان خود گفت: واقعا زمان شنیدن ابتلای برادرم به بیماری کرونا خیلی لحظات سختی بود گویی که دنیا برایم به آخر رسیده بود و روی سرم سرم خراب شده بود.

برادر بیمار کرونایی اهل خوزستان اضافه کرد: دقایقی کوتاه این مسئله ادامه داشت و دقایقی هم گریه کردم ولی سریع به خود آمدم که چگونه باید با این مسئله کنار بیاییم.

وی ادامه داد: با تبلیغاتی که در تلویزیون و فضای مجازی شده بود واقعا مواجه شدن با یک بیمار مبتلا به کرونا ویروس برای ما خیلی سخت و وحشتناک بود ولی با مدیریت مادرم این موضوع خیلی آسان شد.

این جوان خوزستانی در قسمت دیگری از سخنان خود در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان با اشاره به دیدگاه مردم نسبت به بیماران کرونایی گفت: این بیماران عزیز هم انسان هستند فقط به یک بیماری بسیار واگیردار مبتلا شدند و چیز دیگری نیست.

دیدگاه بدی نسبت به بیماران کرونایی وجود دارد

وی با بیان اینکه بیماران مبتلا به کرونا خطرناک و جانی نیستند، تصریح کرد: متاسفانه در جامعه دیدگاه بد و نامناسبی نسبت به این بیماران عزیز وجود دارد به طوری که اگر کسی به کرونا ویروس مبتلا شود از سوی همه طرد خواهد شد.

برادر بیمار کرونایی اهل خوزستان تاکید کرد: درست است که بیماری کروناویروس یا کووید 19 یک بیماری بسیار واگیردار است ولی نباید فرد مبتلا به این بیماری از سوی دوستان و آشنایان خود طرد شود و یا به چشم دیگری به او نگاه شود.

وی با اشاره به برخی از مشکلات موجود برای خانواده های مبتلا به بیماری کرونا گفت: افرادی که بیمارشان در خانه بستری و قرنطینه می شود دچار مشکلاتی می شوند که باید اطرافیان به کمک آنها بیایند تا رفع مشکلات آسان تر شود.

این جوان ایرانی در همین زمینه توضیح داد: وقتی بیمار در قرنطینه خانگی است خانواده او هم نمی توانند بیرون بروند و با جامعه ارتباط داشته باشند بلکه آنها هم باید در خانه بمانند که این مسئله برای آنها سخت خواهد بود زیرا برای تامین مایحتاج زندگی خود به مشکل بر می خورند.

برخی بیماران در قرنطینه خانگی به سر می برند

وی با تاکید بر این نکته که کنار آمدن بستگان و دوستان بیمار کرونایی با مسئله کرونا خیلی سخت و زمان بر است، تصریح کرد: معمولا بیمارانی که مشکل آنها حاد نیست در خانه بستری می شوند و در قرنطینه خانگی به سر می برند.

برادر بیمار کرونایی اهل خوزستان در ادامه سخنان خود گفت: از مردم عزیز و هموطنان گرامی می خواهم اگر بستگان آنها به بیماری کرونا مبتلا شد خانواده بیمار را تنها نگذارند و با رعایت مسائل بهداشتی به کمک آنها بیایند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دوستان، همسایگان و بستگان در این چند روز ما را تنها نگذاشتند و به یاری ما آمدند و در تامین مایحتاج و داروهای مورد نیاز به ما خیلی کمک کردند.

این جوان خوزستانی در پایان سخنان خود بیان کرد: از خداوند می خواهم که هر چه سریعتر شر این ویروس منحوس از سر دنیا و کشور ایران کنده شود و همه ملت ها به ویژه مردم صبور و مقاوم استان خوزستان به زندگی عادی خود بازگردند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۵:۲۳

شناسه خبر: 87794

کلید واژه‌ها:
کرونا ویروس کرونای جدید ویروس کرونا مقابله با ویروس کرونا تشخیص ویروس کرونا جلو گیری از شیوع ویروس کرونا ویروس کرونا در ایران کرونا را شکست می‌دهیم کرونا در مسجدسلیمان کرونا در ماهشهر کرونا در شوشتر کرونا در آبادان کرونا در بهبهان کرونا در اندیکا کرونا در خرمشهر کرونا در باوی کرونا در گتوند کرونا در کارون کرونا در رامشیر کرونا در شادگان کرونا در امیدیه کرونا در دزفول کرونا در خوزستان کرونا در اهواز کرونا در هندیجان کرونا در اندیمشک کرونا در استان خوزستان کرونا در باغملک کرونا در قلعه تل کرونا در ایذه کرونا در شوش کرونا در رامهرمز کرونا در حمیدیه کرونا در دشت آزادگان درمان بیماری کرونا در آبادان درمان کرونا در آبادان کرونا در آغاجاری کرونا در مینوشهر کرونا در لالی کرونا در هفتگل کرونا را شکست می دهیم خوزستان استان خوزستان خبرگزاری علم و فناوری خوزستان خبرگزاری علم و فناوری استان خوزستان برادر بیمار کرونایی بیمار مبتلا به کرونا
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب