بسته حمایتی ويژه جهت حمایت از واحدهای فناور مستقر خبرگزاری علم و فناوری - بسته حمایتی ويژه جهت حمایت از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد و پارک علم و فناوری استان مرکزی

بسته حمایتی ويژه جهت حمایت از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد و پارک علم و فناوری استان مرکزی

ا توجه به شیوع کرونا و مشکلات پیش آمده احتمالی در انجام فعالیت های اجرایی و اقتصادی واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد و پارک،‌موارد مشروحه ذیل به عنوان راهکارهای حمایتی پارک علم و فناوری استان مرکزی اعلام می گردد.

با توجه به شیوع کرونا و مشکلات پیش آمده احتمالی در انجام فعالیت های اجرایی و اقتصادی واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد و پارک،‌موارد مشروحه ذیل به عنوان راهکارهای حمایتی پارک علم و فناوری استان مرکزی اعلام می گردد.

*عدم افزایش نرخ هزینه های استقرار در دفاتر،‌آزمایشگاه ها و ...و اعمال تخفیف هزینه های استقرار برای واحدهای مستقر به میزان ۰/۷۰ در سایت جامع و ۰/۵۰ در ساختمان مرکز شهر،‌تا پایان خردادماه ۱۳۹۹

*بخشودگی هزینه های استقرار فروردین ماه ۱۳۹۹ جهت کلیه واحدهای فناور مستقر در پارک و مرکز رشد.

*عدم افزایش تعرفه های خدمات تخصصی قابل ارائه به واحدهای فناور تا پایان خردادماه  سال ۱۳۹۹ و محاسبه آنها بر اساس تعرفه های سال ۱۳۹۸

*پرداخت حمایت های مالی تا سقف ۷۰۰میلیون ریال در قالب اعتبارات ویژه با هدف تأمین سرمایه در گردش به شرکت های فناور مستقری که تولید و یا خدمات آنها در راستای کمک به تشخیص ،‌پیشگیری و یا مقابله با ویروس کرونا باشد.

*تمدید ۳ماهه قرارداد استقرار تمامی واحدهای فناور(در صورت درخواست)،‌که تاریخ اتمام قرارداد آنها با دوران فاصله گذاری اجتماعی ناشی از بحران کرونا همپوشانی دارد.

*اطلاع رسانی موثر از طریق صداوسیمای استان، خبرگزاری ها،‌مطبوعات محلی ،‌فضای مجازی و مکاتبه مستقیم با نهادها و دستگاه های اجرایی ذیربط،‌با هدف معرفی و کمک به توسعه بازار محصولات شرکتهای فناور در موارد مرتبط با بحران کرونا.

*برگزاری دوره های آموزشی و ارائه خدمات مشاوره به صورت آنلاین

زمان انتشار: یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳:۱۳

شناسه خبر: 87814

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب