در معرض خطر بودن گندم های کشت های آبی استان مرکزی خبرگزاری علم و فناوری - در معرض خطر بودن گندم های کشت های آبی استان مرکزی

در معرض خطر بودن گندم های کشت های آبی استان مرکزی

کشاورزان کشت های آبی شهرستان استان مرکزی بیماری های گندم را به موقع شناسایی کرده وسمپاشی انجام دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم وفناوری:

مهندس قدمی سرپرست حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: خطر بروز و شیوع این بیماری بیشتر در کشت‏های آبی شهرستان‌های استان که بارندگی مناسبی داشتند احساس می‌شود.

قدمی افزود:شرایط آب و هوایی موجود از جمله خنکی هوا و وجود رطوبت نسبی مناسب اصلی‏ترین دلیل ایجاد بیماری "زنگ زرد" در مزارع گندم است که اگر به موقع شناسایی و سمپاشی نشود می تواند خسارت سنگینی به گندم کاران وارد نماید.  . وی از کشاورزان خواست تا نسبت به تهیه سموم توصیه شده علیه این بیماری از فروشگاه‌های مجاز سموم دفع آفات نباتی اقدام و مزارع گندم خود را سمپاشی کنند. سرپرست حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مرکزیادامه داد: با توجه به شرایط آب و هوایی موجود در استان امکان بروز بیماری‌هایی از قبیل سفیدک و سپتوریوز در مزارع گندم وجود دارد و کشاورزان به محض مشاهده باید نسبت به سمپاشی مزارع با سموم شیمیایی توصیه شده اقدام کنند. قدمی گفت:تاکنون در سطح ۲ هزار و ۹۶۳ هکتار از مزارع گندم و جو علیه این بیماری مبارزه انجام شده است.
گفتنی علائم بیماری "زنگ زرد" در روی برگ های جوان به صورت جوش یا تاول هایی به رنگ زرد مایل به نارنجی ظاهر می شود و سپس این جوش ها به هم پیوسته و نوارهایی در امتداد رگبرگ های در هر ۲ سطح برگ نمایان می شود. زنگ زرد به اندام های مختلف گندم مانند برگ, غلاف، ساقه , خوشه , گلوم و گلومل حمله کرده و در بهار زودتر از سایر زنگ ها مشاهده می‏شود.

انتهای پیام / س

زمان انتشار: دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹:۵۴

شناسه خبر: 87847

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب