جهش صادرات لازمه جهش تولید خبرگزاری علم و فناوری - جهش صادرات لازمه جهش تولید

جهش صادرات لازمه جهش تولید

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی گفت:جهش صادرات لازمه جهش تولید است.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی در جلسه توسعه تجارت استان اظهار داشت: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری که امسال را به عنوان سال جهش تولید نامگذاری فرموده اند، برای رسیدن به هدف مطلوب و مد نظر باید صادرات تولیدات داخلی که لازمه تولید است جهش یابد و لازمه جهش تولید جهش صادرات کالا‌های غیر نفتی است.

غلامرضا بابایی گفت: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری که امسال را به عنوان سال جهش تولید نامگذاری فرموده اند، برای رسیدن به هدف مطلوب و مد نظر باید صادرات تولیدات داخلی که لازمه تولید است جهش یابد و لازمه جهش تولید جهش صادرات کالا‌های غیر نفتی است.

وی افزود: با توجه به اینکه از اواخرسال گذشته شیوع کرونا ویروس در جهان اکثریت مرز‌ها را بست و تبادلات ورودی و خروج کالا‌ها را با مشکل مواجه ساخت، صادرات و واردات کالا به کشورمان نیز تا حدودی کاهش یافت، ولی خوشبختانه با مذاکراتی که با کشور‌های همسایه انجام شد مراحل صادرات و واردات به روال عادی بر می‌گردد.

بابایی اضافه کرد: با توجه به استقرار جغرافیای کشور در مسیر کریدور شرق به غربی این موقعیت برای کشور یک امتیاز محسوب می‌شود و به دلیل اینکه یک پنجم پایانه‌های مرزی کشور در استان آذربایجان غربی مسقر شده بخصوص مرز بین کشور‌های ترکیه، آذربایجان و ارمنستان که دروازه ورود آسیا به اروپا محسوب می‌شود باید از این موقعیت نهایت استفاده را برد.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی تأکید کرد: قرار گرفت استان در دروازه ورود به اروپا بهترین مزیت برای رسیدن به اهداف جهش صادراتی و در نتیجه آن جهش تولید است که لازمه آن ایجاد زیر ساخت‌های مورد نیاز برای صادرات با حجم بالا می‌باشد.

بابایی عنوان کرد: با توجه به عضویت کشور در اتحادیه اوراسیا و دسترسی از مرز‌های استان به کشور‌های عضو، آذربایجان غربی می‌تواند در عملی شدن تعهدات کشور، توسعه صادرات کالا‌های غیر نفتی و تبیدیل استان به کاریدور تجاری و صادراتی نقش بسزایی ایفا کند و ارزش افزود زیادی برای استان ایجاد کند.

زمان انتشار: سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸:۲۵

شناسه خبر: 87869

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب