بی ارزش بودن آزمایش های آنتی بادی خبرگزاری علم و فناوری - بی ارزش بودن آزمایش های آنتی بادی

بی ارزش بودن آزمایش های آنتی بادی

به گفته رئیس انستیسو پاستور  ایران آزمایش های سرولوژی یا آنتی بادی ارزش ندارد و فقط برخورد فرد را با ویروس کرونا مشخص می کند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ بیگلری رئیس انستیسو پاستور ایران افزود: با اوایل ورود کروناویروس به ایران  برای تشخیص کرونا ویروس  اوضاع مطلوبی داشتیم  امروز توانستیم با توانایی ها و پشتکار‌ها طی هفته های گذشته درتمام استان های کشور می توانیم ﴿کووید ۱۹ ﴾ را تشخیص دهیم.

ما در ابتدای آغاز کرونا در‌کشور تنها ۳آزمایشگاه در‌کشور برای تشخیص کرونا داشتیم ولی امروز بیش از ۱۲۰ آزمایشگاه در کشور کار تشخیص کرونا را انجام می دهند .

بیگلری در ادامه افزود: با وجود تمامی تحریم های ناجوانمردانه که بر کشور وارد شده است تمام امکانات را با دانش بومی کشور ساخته و پرداخته ایم.

او در ادامه بیان کرد:اگر بخواهیم جمع بندی انجام دهیم در آزمایش ﴿کووید ۱۹ ﴾  این ویروس به دو دسته تقسیم بندی می شود :

۱-آزمایشات مولکولی که بسیار سخت و دشوار است و وجود ویروس را در بدن اثبات می کند .

۲-در آزمایشهای سرولوژی یا تست های مبتنی  وجود ویروس در بدن را بررسی می کند ﴿یعنی فردی که به ویروس مبتلا شد در بدن آن فرد آنتی بادی ایجاد می شود و آزمایش های مبتنی بر آنتی بادی در واقع میزان آنتی بادی را می سنجد و اعلام می کند که فرد گرفتار ویروس شده است یا خیر﴾

 

هم اکنون سازمان جهانی بهداشت و تمام کشورهای  دنیا به این نتیجه رسیده اند که بهترین و نزدیک ترین و قطعی ترین راه تشخیص آزمایش مولکولی یا ﴿ریل تایم ﴾ است .

وی در ادامه افزود : خوشبختانه در کشور ما از همان ابتدا در شبکه ملی تشخیص کووید ۱۹ این آزمایش بسیار با ارزش به عنوان اصلی ترین آزمایش انتخاب و در سراسر کشور با دستور العمل خاص جاری شده است و هم اکنون بیش از ۱۲۰ آزمایشگاه کشور می توانند امکان ۱۵ هزار آزمایش را برای سلامت کشور فراهم سازند .

بیگلری در پایان با بیان اینکه آزمایش سرولوژی یا آنتی بادی به هیچ وجه ارزش تشخیص ندارد افزود : این آزمایش فقط می تواند  برخورد فرد با ویروس را مشخص کند و هیچ کاربرد دیگری ندار‌د.

خبرنگار :علیرضا یزدی نژاد

 

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۱:۵۶

شناسه خبر: 87873

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب