مردان به دلیل داشتن آنزیم خاص ریه، در مقابل کروناو خبرگزاری علم و فناوری - مردان به دلیل داشتن آنزیم خاص ریه، در مقابل کروناویروس آسیب پذیرترند
متخصصان قلب و عروق مرکز دانشگاه گرونینگن گزارش کردند؛

مردان به دلیل داشتن آنزیم خاص ریه، در مقابل کروناویروس آسیب پذیرترند

متخصصان قلب و عروق مرکز دانشگاه گرونینگن با یک مطالعه برروی بیش از ۳۵۰۰ نفر گزارش کردند مردان به دلیل داشتن آنزیم خاص ریه، در مقابل کروناویروس بیشتر از زنان می میرند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از ساینس آلرت طبق یک مطالعه جدید که توسط متخصصان قلب و عروق مرکز پزشکی دانشگاه گرونینگن، هلند انجام گرفته، یکی از دلایلی که مردان بیشتر از زنان در اثر ابتلا به کرونا ویروس می میرند می تواند ناشی از سطح بالای آنزیم خاصی در ریه های آنها باشد که نقش محافظتی ریه ها را دارد.

 

 

این مطالعه بر روی بیش از 3500 نفر انجام گرفته و نتایج آن در ژورنال قلب اروپا منتشر شده است.

این متخصصان با شاره به این که حجم نمونه انتخابی 3500 نفر سالمند بودند که نارسایی قلبی داشتند،.گزارش کردند غلظت بالاتری از آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین ACE2) ) در مردان در مقایسه با زنان  کشف شد.

به گفته آنها هیچکدام از افراد انتخابی در این مطالعه از آنها به کورو ویروس آلوده نشده بودند. اما محققان معتقدند که تحقیقات دیگر در مورد تعامل ACE2 با ویروس می تواند به تبیین اختلاف در میزان مرگ و میر بین زن و مرد کمک کند.

به گفته آدریان وورس استاد قلب و عروق مرکز پزشکی دانشگاه گرونینگن، هلند، یكی از نویسندگان این مطالعه، ACE2 كه در ارگان های مختلفی از جمله ریه ها یافت می شود، با كرو ویروسی هایی مانند عامل COVID-19 پیوند می یابد و به آنها اجازه می دهد تا راحت تر سلول های سالم را آلوده كنند.

وی به انجمن قلب و عروق اروپا گفت: "مقادیر بالای ACE2 در ریه ها وجود دارد و بنابراین، تصور می شود نقش مهمی در پیشرفت اختلالات ریه مربوط به COVID-19 بازی می کند."

نویسنده دیگراین مطالعه، ایزیا سما از UMC گرونینگن، اظهار داشت: "وقتی فهمیدیم که یکی از قویترین نشانگرها، ACE2، در مردان بسیار بالاتر از زنان است، فهمیدم که این پتانسیل را دارد که توضیح دهد که چرا مردان بیشتر از زنان احتمال دارد در اثر ابتلا به COVID-19 بمیرند. "

مطالعات شش کشور مختلف نشان داده است که مردان، 50 درصد بیشتر از زنان COVID-19 می میرند، همانطور که قبلاً Business Insider گزارش کرده بود.

شکاف جنسیتی در مورد عفونتها کاملاً واضح نبوده است - به عنوان مثال، در کره جنوبی مردان در اقلیت هستند، در حالی که در نیویورک اکثریت جزئی هستند.

محققان چندین تئوری دیگر در مورد اینکه چرا مردان به طور کلی نسبت به ویروس آسیب پذیرند، جدا از گیرنده های ACE2، مطرح کرده اند.

مردان بیشتر مستعد ابتلا به شرایط موجود هستند که باعث بدتر شدن ویروس مانند فشار خون بالا یا دیابت می شوند. در بسیاری از کشورها، مردان بیشتر از زنان سیگار می کشند و برخی از مطالعات نشان داده اند که مردان احتمالاً دست های خود را کمتر شستشو می دهند.

انتهای پیام/

https://www.sciencealert.com/men-could-be-more-vulnerable-to-the-coronavirus-due-to-a-lung-enzyme-study-says

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴:۵۴

شناسه خبر: 87884

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب