روزهای سخت کرونایی کهگیلویه و بویراحمد با قرمز شدن خبرگزاری علم و فناوری - روزهای سخت کرونایی کهگیلویه و بویراحمد با قرمز شدن وضعیت همسایه جنوبی
گزارش/

روزهای سخت کرونایی کهگیلویه و بویراحمد با قرمز شدن وضعیت همسایه جنوبی

با اعلام وضعیت قرمز بیماری کرونا در استان خوزستان زنگ خطر افزایش بیماران کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به همسایگی با خوزستان به صدا درآمده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد چند ماهی از شیوع کرونا در ایران می‌گذرد و طی این مدت همه استان و شهرها به این ویروس منحوس آلوده شده‌اند.

اما آلودگی کرونا در برخی مناطی کمتر بوده و به اصلاح مناطق سفید لقب گرفتند، کهگیلویه و بویراحمد هم از آن جمله مناطقی بود که وضعیت تقریبا سفیدی داشت و بارها و بارها از سوی مسوولان ارشد کشور و متولیان حوزه بهداشت و درمان مورد تقدیر قرار گرفت.

پس از این تقدیر و تشکرها و در حالی که رسانه‌های کهگیلویه و بویراحمد به خوبی در حال اطلاع‌رسانی از وضعیت کرونا برای مردم بودند و بر ضرورت رعایت نکات و پروتکل‌های بهداشتی تاکید داشتند که انصافا با همکاری خوب مردم هم همراه بود به یکباره تصمیم گرفته شد که آمار کرونایی‌ها اعلام نشود و همین موضوع منجر شد مردم گمان کنند کرونا پایان یافته و بدون توجه آنچنانی به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری هوشمند در جشن‌ها و مراسمات و مکان‌های تفریحی حاضر شوند و همین مساله آمار کرونایی های استان را به یکباره افزایش داد.

این روزها آنچه نگران کننده تر شده قرمز شدن وضعیت خوزستان همسایه جتوبی کهگیلویه و بویراحمد است و این وضعیت بر شهرستان‌های گرمسیری کهگیلویه و لنده و بهمئی تاثیرگذار بوده و زنگ خطر را برای این مناطق به صدا درآمده و هشدارهای مکرر مسوولان استانی را هم به همراه داشته است.

اما مورد دیگری که باز می‌تواند در سطح این استان نگران کننده باشد تعطیلات پیش‌رو و نزدیکی به عید سعید فطر است، کهگیلویه و بویراحمد و خصوصا شهرستان‌های بویراحمد و دنا به دلیل خوش آب و هوا بودن همه ساله مقصد مسافرانی است که بعد از یک ماه میهمانی خدا، عید فطر را فرصتی برای گشت و گذار می‌دانند اما با توجه به این شرابیط تدابیری اندیشیده شود تا در تعطیلات پیش‌رو کسی به کهگیلویه و بویراحمد نیاید و شکست این ویروس منحوس شتاب داده شود.

بنا براین وضعیت و شرایط باید گفت کهگیلویه و بویراحمد که در حال حاضر ۵۳۸ بیمار کرونایی دارد روزهای سختی در پیش دارد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳:۱۴

شناسه خبر: 87919

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب