سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز خبر داد

دستور استاندار خوزستان برای اعلام آمار تفکیکی بیماران کرونایی

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: به دستور استاندار خوزستان، به منظور شفاف سازی در اطلاع رسانی، آمار استان به تفکیک شهرستان‌ ها و به صورت بیماران بستری و سرپایی ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، در ادامه اطلاع رسانی های بیماری کرونا، دکتر علی احسان پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از شناسایی ۴۲۴ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان خوزستان خبر داد.

وی در ادامه سخنان بیان کرد: به دستور استاندار خوزستان، به منظور شفاف سازی در اطلاع رسانی، آمار استان به تفکیک شهرستان‌ ها و به صورت بیماران بستری و سرپایی ارائه خواهد شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اضافه کرد: بدین ترتیب آمار ۲۴ ساعت گذشته تفکیکی استان خوزستان به این صورت است که در حوزه دانشگاه جندی شاپور اهواز ۲۸۷ مورد جدید، ۹۳ مورد بستری و ۱۹۴ مورد سرپایی، در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول ۶۴ مورد جدید،۱۰ مورد بستری و ۵۴ مورد سرپایی، در حوزه دانشکده علوم پزشکی شوشتر ۲۹ مورد جدید، ۱۳ مورد بستری و ۱۶ مورد سرپایی، در حوزه دانشکده علوم پزشکی بهبهان سه مورد که هر سه سرپایی و در حوزه دانشکده علوم پزشکی آبادان ۴۱ مورد جدید، ۱۵ مورد بستری و ۲۶ مورد سرپایی شناسایی شده ‌اند.

احسان پور در همین ارتباط عنوان کرد: بیماران سرپایی که به دنبال غربالگری در مراکز جامع سلامت شناسایی شده و نیاز به بستری نداشته اند، در قرنطینگی خانگی به سر برده و تحت پایش مداوم مراکز بهداشتی قرار دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: متاسفانه از ابتدای شیوع اپیدمی در خوزستان تا کنون ۳۲۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۳۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان تحت مراقبت هستند و ۴۷۱۲ بیمار نیز پس از بهبودی از بیمارستان ها ترخیص شدند.

دکتر علی احسان پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز همچنین آمار تفکیکی مبتلایان به بیماری کرونا در 24 ساعت گذشته یعنی از روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه تا روز پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در شهرستان های استان خوزستان را نیز اعلام کرد.

آما تکفیکی مبتلایان به کرونا در استان خوزستان از سوی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به شرح زیر است:

اندیمشک ۲ مورد

باغملک ۳ مورد

باوی ۱۶ مورد

بهبهان ۵ مورد

حمیدیه ۵ مورد

رامهرمز ۷ مورد

اهواز ۲۱۱ مورد

دشت آزادگان ۸ مورد

شوشتر  ۲۹ مورد

ماهشهر ۸ مورد

مسجدسلیمان ۷ مورد

امیدیه ۱ مورد

رامشیر ۳ مورد

کارون ۱۰ مورد

شوش ۱۱ مورد

هویزه ۲ مورد

آبادان ۲۸ مورد

خرمشهر ۶ مورد

شادگان ۷ مورد

دزفول ۵۱ مورد

گتوند ۳ مورد

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹:۰۹

شناسه خبر: 87925

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب