چطور قرنطینه باعث شد رویاهایمان شفاف‌تر شوند؟

تعدادی از افراد می‌گویند که یک عارضه جانبی جالب ویروس همه‌گیر کرونا این است که آن‌ها رویاهای واضح‌تری دارند. بسیاری از این افراد برای توصیف تجربیات خود به وبلاگ‌ها و رسانه‌های اجتماعی روی آورده‌اند. در حالی که چنین رویاهایی می‌تواند گیج‌کننده یا ناراحت‌کننده باشد، خواب دیدن یک امر طبیعی و مفید در پردازش وضعیت بیداری ماست. این مهم برای بسیاری از افراد آلوده در حال حاضر به دور از حالت عادی است.

تعدادی از افراد می‌گویند که یک عارضه جانبی جالب ویروس همه‌گیر کرونا این است که آن‌ها رویاهای واضح‌تری دارند. بسیاری از این افراد برای توصیف تجربیات خود به وبلاگ‌ها و رسانه‌های اجتماعی روی آورده‌اند. در حالی که چنین رویاهایی می‌تواند گیج‌کننده یا ناراحت‌کننده باشد، خواب دیدن یک امر طبیعی و مفید در پردازش وضعیت بیداری ماست. این مهم برای بسیاری از افراد آلوده در حال حاضر به دور از حالت عادی است. به بزرگسالان توصیه می‌شود هفت تا نه ساعت بخوابند تا سلامت کافی داشته ‌باشند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، و به نقل از TheConversation، وقتی می‌خوابیم مراحل مختلفی را طی می‌کنیم که در طول شب چرخه دارند. این شامل خواب سبک و عمیق و دوره‌ای است که به خواب سریع چشم معروف است، که در نیمه دوم شب بیشتر است. همانطور که از این نام پیداست، در طول این دوره، چشم‌ها به سرعت حرکت می‌کنند. خواب ممکن است در تمام مراحل اتفاق بیفتد، اما مرحله حرکت سریع چشم مسئول رویاهای بسیار احساسی و بصری است.

چرا در دوران بیماری همه‌گیر رویاهای واضح‌تری دارید

این بیماری همه‌گیر جهانی و محدودیت‌های مرتبط با آن ممکن است تأثیراتی در نحوه و زمان خواب ما داشته باشد. این اثرات مثبت برای برخی و تأثیرات منفی برای دیگران دارد. هر دو وضعیت می‌تواند به یادآوری بهتر و بیشتر خواب‌ها منجر شود. در طی این بیماری همه‌گیر، مطالعات از چین و انگلیس نشان می‌دهد که بسیاری از مردم از شدت اضطراب، خواب کمتری دارند.

هنگامی که ما از کم‌خوابی رنج می‌بریم، فشار بر چرخه‌های خواب افزایش می‌یابد و بنابراین با اختلال در چرخه‌ی خواب رویاها بیشتر از حد معمول واقعی و احساساتی می‌شوند. کروناویروس / Coronavirus یا ویروس کرونا به خانواده بزرگی از ویروس ها می‌گویند که شامل ویروس سرماخوردگی و عامل بیماری سارس است. کرونا چینی یا ویروس کرونای ووهان ویروس تنفسی جدیدی است که در اواخر سال 2019 و اوایل سال 2020 از استان هوبی و شهر ووهان چین شروع شد و افراد زیادی را به کام مرگ کشانده است.

بیماری حاصل از این ویروس «سندرم تنفسی حاد کروناویروس 2» (SARS-CoV-2) نام دارد و سازمان بهداشت جهانی (WHO) پس از عبور تعداد قربانیان از مرز ۱۰۰۰ نفر، نام این ویروس را کووید 19 (19-COVID) گذاشت.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۶:۵۸

شناسه خبر: 87938

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب