حمله پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد به کرون خبرگزاری علم و فناوری - حمله پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد به کرونا ویروس منحوس
با شیوع کرونا صورت گرفت

حمله پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد به کرونا ویروس منحوس

در همین دوره شیوع ویروس کرونا در مراکز رشد و پارک علم و فناوری استان مواد ضد عفونی کننده تهیه شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کهیگلویه و بویراحمد کی از استان‌هایی که با تاخیر نسبت به سایر استان‌ها موفق به راه‌اندازی پارک علم و فناوری شد استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

استانی که آخرین پارک علم و فناوری در آن ایجاد شد و از این حیث نسبت به سایر استان‌ها عقب ماند اما بنا به ضرب‌المثل قدیمی ماهی را هر گاه از آب بگیری تازه است.

اکنون تعدادی شرکت دانش‌بنیان در زمینه‌های مختلف در این پارک فعالیت می‌کنند و مراکز رشد نیز فعال است و تصمیم‌گیری‌های خوبی برای ایجاد فضای فیزیکی مورد نیاز مراکز رشد شده که آخرین آن تصمیم‌‌گیری در خصوص مرکز رشد گچساران بود.

خبرهای خوشحال کننده و  امیدبخشی از فعالیت‌ها و اقدامات پارک علم و فناوری استان در آخرین نشست شورای برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد داده شد.

در همین دوره شیوع ویروس کرونا در مراکز رشد و پارک علم و فناوری استان تهیه مواد ضد عفونی کننده و همچنین ساخت دستگاه تولید ماسک n95‌ و ضد عفونی پهپادی از اقدامات خوبی بود که توسط شرکت‌های دانش بنیان صورت گرفت و نوید دهنده روزهای خوب برای استان است.

 

ین مشکلاتی نیز وجود دارد که موجب شده در راه انجام وظایف خود با مشکل روبرو شوند که از آن جمله موضوع فضاهای مورد نیاز است که برای مثال به گفته رئیس پارک علم و فناوری استان 15 هسته فناور در گچساران متقاضی فعالیت هستند و فضای لازم را در اختیار ندارند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸:۰۵

شناسه خبر: 87944

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب