خبرگزاری علم و فناوری

کتاب امام رضا(ع) و زندگی

کتاب، دوست مهربان را در ایام قرنطینه و ماه مبارک رمضان فراموش نکنید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، کتاب امام رضا(ع) و زندگی کتابی سودمند برای هر انسانی می باشد که آدمی را با شیوه زندگی و رفتاری امام رضا (ع) آشنا می کند و برای ایام قرنطینه این کتاب یکی از راه های گذراندن وقت است که درکنار ان مطالب بسیاری را از زندگی امام رضا (ع) می توان اموخت.

 

کتاب امام رضا (ع)و زندگی

نویسنده کتاب: مهدی غلامعلی

ناشر: انتشارات آستان قدس رضوی

 

شرح مختصر:

تعالیم عالیه اسلام به ما آموخته است که دنیا گذرگاهی است که باید در آن به تحصیل فضیلت و کسب معرفت پرداخت و دنیا نه محلی برای سکونت، که فرصتی برای خوشه چینی است. توجه به این اصل اساسی که زندگی دنیا نه هدف بلکه وسیله است می تواند به لحظات حیات رنگ دیگری ببخشد رنگی که رنگ خداست. مطالب این کتاب گزیده ای است از روایاتی که بازگوکننده شیوه رفتاری اهل بیت(ع) به ویژه امام رضا(ع) می باشد.

مباحث کتاب در بخش هایی با این عناوین تدوین شده است:

۱.امام خانواده وخویشان۲.امام ومردم۳.امام وحاکمان۴.امام خوراک وبهداشت۵.امام وعلم وحکمت۶.امام ومعصومان(ع)۷.امام وعبادت۸.امام،دعاوذکر

 

بخش های ازکتاب:

 

حق میهمان

میهمانان حضرت رضا(ع)،خوب به خاطر دارند که امام،همواره برای بدرقه شان با آنان همراه می شد.خود امام از اجدادشان نقل می کردند که پیامبرخدا(ص) فرموده بود: ((از حقوق میهمانان آن است که او راهنگام رفتن از منزل همراهی کنی تاجایی که از حریم خانه ات بیرون رود))

 

پرداخت سریع مزد کارگر

چند کارگر را برای یکی از باغ های امام رضا (ع) استخدام کردیم. کارگران قرار بود تا عصر کارکنند. کارشان را تمام کردند، امام به معتّب- پیشکار مالی خود- فرمود پیش از انکه عرقشان خشک شود، مزدشان را بپرداز.

 

مشخصات کتاب:

کتاب امام رضا(ع) و زندگی به چاپ هشتم رسیده، در 144 صفحه و به قیمت 8500 تومان عرضه شده است.

 

معرفی کتاب: حسین ساسان نیا

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 88001

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب