آيا واکسن کرونای آلمانی‌ها تا پایان سال به تولید ا خبرگزاری علم و فناوری - آيا واکسن کرونای آلمانی‌ها تا پایان سال به تولید انبوه می‌رسد؟

آيا واکسن کرونای آلمانی‌ها تا پایان سال به تولید انبوه می‌رسد؟

دانشمندان و محققان سراسر جهان در تلاشند واکسن ویروس کرونا را کشف و تولید کنند. بیش از سه میلیون نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده و بیش از ۲۱۷ هزار نفر نیز جان باخته‌اند. تاکنون تقریبا ۹۳۵ هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در جهان بهبود یافته و به زندگی بازگشته‌اند.

محققان آلمانی می‌گویند که اولین واکسن ویروس کرونا می‌تواند در پاییز برای آزمایش‌های نهایی قبل از تأیید برای استفاده عمومی آماده شود. آن‌ها انتظار دارند تا پایان امسال به این واکسن دست یابند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از وبسایت aa، پروفسور «کلاوس سیچوتک»، رئیس موسسه «پاول انریچ» اذعان داشته است که امیدوار است پروژه‌های تحقیقاتی درباره واکسن کووید 19 در آلمان در ماه‌های آینده به پیشرفت‌های چشم‌گیری برسند. وی می‌گوید: «این واکسن می‌تواند تا اوایل پاییز برای آزمایش‌های مرحله نهایی که کارایی و ایمنی آن ارزیابی می‌شود، قبل از تصویب برای استفاده عموم، آماده شود.» وی هم‌چنین اضافه کرد: «اگر همه این آزمایشات بالینی موفقیت‌آمیز باشد، می‌توانیم در پایان سال جاری یا اوایل سال آینده در مورد چگونگی پیشبرد روند تصویب و تولید انبوه این واکسن در سراسر جهان صحبت کنیم.»

انتظار آلمان برای دستیابی به واکسن کووید 19 تا پایان امسال

در ماه آوریل، یک شرکت بیوتکنولوژی آلمانی پس از دریافت مجوز آزمایش واکسن احتمالی کووید 19 را بر روی داوطلبان انسانی آغاز کرد. پروفسور سیچوتک می‌گوید: «هم‌چنین انتظار می‌رود سه مرکز تحقیقاتی دیگر در آلمان نیز به‌زودی آزمایشات بالینی را برای نامزدهای واکسن‌های احتمالی خود آغاز کنند.»

دانشمندان و محققان در سراسر جهان تلاش می‌كنند كه واكسنی را برای درمان ویروس كرونا كه در دسامبر گذشته از چین سرچشمه گفته و بعد از مدتی کل دنیا و تقریبا 4.38 میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده كرده و باعث مرگ بیش از 298000 شده است، پیدا كنند. تا قبل از چنین اتفاقی، متخصصان و پزشکان در حال درمان بیماران با استفاده از داروهای ضد مالاریا از جمله «هیدروکسی کلروکین» و «کلروکین» هستند که نتایج مثبتی برای عفونت ریه مربوط به تاج این ویروس نشان داده‌اند.

دانشمندان و محققان سراسر جهان در تلاشند واکسن ویروس کرونا را کشف و تولید کنند. بیش از سه میلیون نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده و بیش از ۲۱۷ هزار نفر نیز جان باخته‌اند. تا زمان کشف واکسن، متخصصان بهداشت و درمان در جهان، بیماران مبتلا به کووید-۱۹ را با داروهای ضد مالاریا که نتایج مثبتی به عفونت ریوی بیماران کرونایی نشان داده‌اند، مداوا می‌کنند. تاکنون تقریبا ۹۳۵ هزار بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته و به زندگی بازگشته‌اند.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶:۳۸

شناسه خبر: 88023

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب