تماشا کنید: ضدعفونی کردن ورزشگاه‌ها با پهپاد

از سرگیری رقابت های رسمی ورزشی لزوم ضدعفونی مکان های ورزشی را به دنبال دارد. مطمئناً مدتی قبل از شروع مجدد رویدادهای بزرگ ورزشی در استادیوم‌ها این مکان‌ها باید ضدعفونی و تمیز شوند. با این حال پس از انجام این کار وقت‌گیر پس از هر بار استفاده کل این کار باید عملا تکرار شود. یک شرکت استارتاپ استفاده از پهبادها را برای ضدعفونی کردن این مکان‌های بزرگ پیشنهاد کرده است.

مطمئناً مدتی قبل از شروع مجدد رویدادهای بزرگ ورزشی در استادیوم‌ها این مکان‌ها باید ضدعفونی و تمیز شوند. با این حال پس از انجام این کار وقت‌گیر پس از هر بار استفاده کل این کار باید عملا تکرار شود. یک شرکت استارتاپ استفاده از پهبادها را برای ضدعفونی کردن این مکان‌های بزرگ پیشنهاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از نیواتلس، این سیستم که اخیراً با راه‌اندازی فناوری جدید پهپاد «ایگل‌هاوک» معرفی شده، به‌تازگی در نیویورک به نمایش گذاشته شده است. این مجموعه شامل یک پهپاد «اکتوکوپتر» با کنترل از راه دور است که توسط دو نازل نصب‌شده مواد ضد‌عفونی‌کننده را می‌تواند پخش کند. این مواد روی تمام سطوح مورد نیاز را می‌پوشاند.

استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای ضد‌عفونی کردن ورزشگاه‌ها

طبق گزارشات اخیر، مواد شیمیایی ضدعفونی‌کننده استفاده‌شده توسط «آژانس حفاظت از محیط زیست» و وزارت حفاظت از محیط زیست ایالت نیویورک تأیید شده‌اند. استفاده از این مواد شیمیایی باید کاملاً کنترل‌شده باشد؛ زیرا این مواد باید برای استفاده در اطراف مردم بی‌خطر باشد و در عین حال بتواند ویروس کرونا را نابود کند.

استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین مزایای زیادی دارد. اولا مدت زمان و هزینه بسیار کمتری برای ضدعفونی این مکان‌های غول‌آسا هدر می‌رود و به‌علاوه این‌که کارگران کم‌تری را نیز در معرض خطر قرار می‌دهند. محققان این پروژه قصد دارند این تکنولوژی را در سراسر جهان پخش کنند. آن‌ها مجوزهای لازم را نیز کسب کرده‌اند. هدف اصلی این کار این است که مردم بتوانند با خیال راحت از تماشای بازی‌های ورزشی لذت ببرند و سرگرم شوند.

از هفته جاری و با پیش قدمی بوندسلیگای آلمان، رقابت های سطح اول فوتبال این کشور بعد از وقفه طولانی مدت از بابت کرونا، دوباره از سر گرفته شد. با برخی تمهیدات، تلاش بسیاری در راستای رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری انجام شد. اما برگزاری رقابت های دسته جمعی چون فوتبال همچنان چالش های خاص خود را دارد. 

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵:۴۰

شناسه خبر: 88027

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب