اجرای ۲۲ طرح مشترک میان پژوهشگران ایرانی و ترکیه/ خبرگزاری علم و فناوری - اجرای ۲۲ طرح مشترک میان پژوهشگران ایرانی و ترکیه/ انتخاب ۵ طرح از اساتید دانشگاه تبریز

اجرای ۲۲ طرح مشترک میان پژوهشگران ایرانی و ترکیه/ انتخاب ۵ طرح از اساتید دانشگاه تبریز

۲۲ طرح مشترک میان پژوهشگران ایرانی و ترکیه‌ای با تصمیم مشترک مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و توبیتاک به اجرا در می آید که از این تعداد ۵ طرح پژوهشی از اساتید دانشگاه تبریز است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی،در بین 22 طرح برگزیده اولین فراخوان طرح های پژوهشی ایران و ترکیه، 5 طرح پژوهشی از اعضای هیات علمی دانشگاه تبریز است.

با جمع بندی نظرات داوران دو کشور ایران و ترکیه طی فروردین و اردیبهشت۱۳۹۹، تعداد ۲۲ طرح مشترک میان پژوهشگران ایرانی و ترکیه‌ای، با تصمیم مشترک مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و توبیتاک انتخاب شدند که در بین طرح های برگزیده 5 طرح پژوهشی اساتید دانشگاه تبریز است.

در این فراخوان طرح های پژوهش دکتر الناز اصغری و دکتر رضا تیموری منفرد از دانشکده شیمی، دکتر مهران محبوب خواه از دانشکده مهندسی مکانیک، دکتر بهنام محمدی ایواتلو و دکتر مهدی عباپور از دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر انتخاب شده است.

 در پی اعلان فراخوان طرح‌های پژوهشی مشترک ایران و ترکیه در چارچوب برنامه TUBITAK-MSRT Joint Call 2020 (وزارت عتف-) درتیرماه ۱۳۹۸ و اختصاص مهلت ۵ ماهه و (بعد از یک‌بار تمدید مهلت بنا به درخواست محققان دو کشور) که به دریافت ۱۶۴ طرح پژوهشی مشترک بین محققان ایرانی و ترکیه ای منجر شد، که از این تعداد ۱۳۴ طرح نهایی دی ماه ۱۳۹۸ وارد مرحله داوری شدند و از بین این طرح ها  نیز در نهایت، تعداد ۲۲ طرح مشترک میان پژوهشگران ایرانی و ترکیه‌ای، انتخاب شدند.

بودجه اختصاص داده شده برای طرح‌های منتخب از طرف توبیتاک برای محقق ترکیه‌ای مبلغ ۱۰۰ هزار لیره و از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای محقق ایرانی ۴۰۰ میلیون ریال تعیین شده است.

زمان انتشار: چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰:۰۹

شناسه خبر: 88056

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب