تمدید ترافیک  اینترنت رایگان کلاس های مجازی

تمدید یک ماه ترافیک اینترنت برای دانشجویانی که در کلاس آنلاین شرکت می کنند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ پس از ادامه داشتن کلاس های آنلاین با توجه به شیوع کرونا ویروس  یکی از اساسی ترین مسائل به گفته دانشجویان حجم مصرفی اینترنت است.

پس از بررسی ها توسط وزارت ارتباطات وعده هایی در راستای رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی داده شد .

درحالی که بسیاری از دانشجویان نارضایتی خودرا از اینترنت در هنگام حضور در سایت دانشگاه اعلام کردند اعلام شد که تنها ﴿IP﴾ هایی که توسط دانشگاه اعلام شده رایگان است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد:لیستی از دانشگاه ها،وزارت علوم،وزارت بهداشت و مراکز حوزوی برای رایگان کردن اینترنت جمع آوری شده است.

او در ادامه بیان کرد : اگر هنگام استفاده از خدمات آنلاین دانشگاه [IP]عوض شود و این [IP] در لیست نباشد ما کاری از دستمان بر نمی آید از سوی دیگر ما ترافیک دانشجویان را رایگان نکردیم بلکه دسترسی به سایت دانشگاهی را رایگان کرده ایم زیرا امکان دارد دانشجویان با ترافیک رایگان از سایت های دیگر هم استفاده کنند.

در ادامه این توضیحات محمد جواد آذری جهر‌می در صفحه شخصی خود اعلام کرد استفاده رایگان دانشگاه ها ،حوزه های علمیه،اساتید و دانشجویان عزیز از سامانه آموزش مجازی برای یک ماه تمدید گردید .

در آخر ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری  اطلاعات بیان کرد:ترافیک اینترنت برای دانشگاه ها رایگان شد  و ادارات ICT  استان ها برای رفع ایرادات احتمالی فنی در کنار دانشگاه ها خواهند بود  این مسئولیت پذیری اجتماعی تا امروز بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان از هزینه های آموزش مجازی کشور را کاهش داده است.

با تمام این موضوعات فرایند رایگان شدن این سامانه ها هنوز با مشکل روبرو است  و دانشجویان معتقدند با ورود به کلاس های آنلاین از حجم اینترنت آن ها کاسته می شود.

خبرنگار:علیرضا یزدی نژاد

زمان انتشار: چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶:۲۵

شناسه خبر: 88060

مطالب مرتبط :
کلاس آنلاین

در گفت و گو با عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطرح شد

چگونگی کاهش استرس فرزندان در زمان برگزاری کلاس های آنلاین/مزایای آموزش مجازی برای کودک بیان شود

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطالبی را درباره چگونگی کاهش استرس فرزندان در زمان برگزاری کلاس های آنلاین بیان کرد.

نوجوان و اینترنت

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطرح کرد

راهکارهایی برای وابسته نشدن نوجوانان به اینترنت/ استفاده از فضای مجازی محدودیت زمانی داشته باشد

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران گفت: خوب است استفاده از اینترنت و حتی پلی ‌استیشن برای فرزندان در خانه «محدودیت زمانی» داشته باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب