ژاپن کیت های تست coronavirus را آزمایش می کند که نتایج سریع تری را ارائه می دهد

دولت ژاپن روز چهارشنبه از کیت های آزمایشی رونمایی کرد که می تواند آنتی ژن های جدیدی از coronavirus را در ۱۵ تا ۳۰ دقیقه ردیابی کند ، به این امید که بتواند با وجود افزایش تقاضا برای یک روش ساده تر و سریعتر ، رژیم آزمایش خود را بهبود ببخشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، دولت ژاپن روز چهارشنبه از کیت های آزمایشی رونمایی کرد که می تواند آنتی ژن های جدیدی از coronavirus را در 15 تا 30 دقیقه ردیابی کند ، به این امید که بتواند با وجود افزایش تقاضا برای یک روش ساده تر و سریعتر ، رژیم آزمایش خود را بهبود ببخشد.

این مرحله در حالی انجام می شود که واکنش زنجیره ای پلیمراز که در حال حاضر غالب است ، یا تست PCR ، حداقل به چند ساعت زمان نیاز دارد تا نتیجه حاصل شود  و تعداد افرادی که به آزمایش نیاز دارند نیز در کشور افزایش یافته است.

شرکت فوجایربیو ، تولید کننده کیت تست گفته است که می تواند 200 هزار کیت در هفته تأمین کند و در صورت تقاضای بیشتر ، گسترش بازده را در نظر خواهد گرفت.

در آزمایش های آنتی ژن ، که معمولاً برای آزمایش آنفولانزا استفاده می شود ، پزشکان سواب را داخل بینی بیمار قرار می دهند و نتایج را در سایت دریافت می کنند.

این آزمایش پروتئین های منحصر به فرد به ویروس را تشخیص می دهد و نیازی به انجام آزمایشگاه هایی مانند آزمایش PCR نیست ، که شامل تقویت مقادیر کمی از توالی های DNA ویروس است. در بعضی موارد ، بیماران یک هفته قبل از دریافت نتیجه آزمایش PCR منتظر مانده اند.

دولت ژاپن روز چهارشنبه کیت های آزمایش را تصویب کرد که می تواند آنتی ژن های جدیدی از coronavirus را در 15 تا 30 دقیقه ردیابی کند ، به این امید که بتواند با وجود افزایش تقاضا برای یک روش ساده تر و سریعتر ، رژیم آزمایش خود را بهبود ببخشد.

این مرحله در حالی انجام می شود که واکنش زنجیره ای پلیمراز که در حال حاضر غالب است ، یا تست PCR ، حداقل به چند ساعت زمان نیاز دارد تا نتیجه حاصل شود ، و تعداد افرادی که به آزمایش نیاز دارند در کشور افزایش یافته است.

شرکت فوجایربیو ، تولید کننده کیت تست گفته است که می تواند 200000 کیت در هفته تأمین کند و در صورت تقاضای بیشتر ، گسترش بازده را در نظر خواهد گرفت.

در آزمایش های آنتی ژن ، که معمولاً برای آزمایش آنفولانزا استفاده می شود ، پزشکان سواب را داخل بینی بیمار قرار می دهند و نتایج را در سایت دریافت می کنند.

اما از آنجایی که تست آنتی ژن نسبت به تست PCR نسبت به ویروس حساسیت کمتری دارد ، به افرادی که نتایج منفی دارند نیز برای اطمینان از دقت لازم است که تحت آزمایش PCR قرار بگیرند.

انتظار می رود از روش آزمایش سریع برای آزمایش بیمارانی که به درمان فوری نیاز دارند و عفونت در مراکز درمانی و خانه های سالمندان استفاده شود.

انتظار می رود این تست تحت پوشش سیستم بیمه های عمومی ژاپن باشد و در صورت گذراندن تست به توصیه پزشک ، نیازی به پرداخت هزینه های خارج از جیب نیست.

دولت همچنین این هفته توزیع داروی ضد ویروس دارویی ضد ویروسی را که توسط شرکت بیو دارویی ایالات متحده Gilead Science Inc. تهیه شده است ، به بیمارستانها آغاز کرد تا بیماران مبتلا به علائم شدید COVID-19 را درمان کند.

 

خبرنگار: غلامرضا تراب پور

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 88085

مطالب مرتبط :
۰

درگفتگوی یک نوجوان مخترع با علم و فناوری مطرح شد:

تو هستی، پس می‌توانی/ اعتماد به نفس انجام کارهای بزرگ را داشته باشید

شاید اگه چهار سال پیش همین موقع اسم یک مخترع را جلوی من می اوردند، می گفتم چقدر فلانی به قولی مخه که می تواند چیزی را ابداء و خلق کند.

۰

لزوم توجه به اخلاق حرفه‌ای در کنار ترویج علم، دانش و مهارت

سرهنگ نادری منش گفت: نهاد های متولی آموزش و علم محور می بایست در کنار ترویج علم، دانش و مهارت به اخلاق حرفه ای نیز توجه داشته باشند.

۰

کارگاه ظروف یکبار مصرف ناحیه بقیه الله(عج) شیراز

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، سپاه ناحیه بقیه الله(عج) شیراز در مکان حوزه مقاومت بسیج امام حسین (ع) در راستای شعار سال ۹۹، جهش تولید اقدام به راه اندازی کارگاهی در زمینه تولید ظروف یکبار مصرف با حداقل امکانات کرده است تا گامی دیگر درجهت کارآفرینی و اشتغال زایی برداشته باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب