فناوری هوش مصنوعی زندگی را شیرین تر خواهد کرد خبرگزاری علم و فناوری - فناوری هوش مصنوعی زندگی را شیرین تر خواهد کرد
گفتگو با طرح نرم افزار اذان گو در فضای مجازی

فناوری هوش مصنوعی زندگی را شیرین تر خواهد کرد

گوشی هوشمند و اپلیکیشن موبایل دو قسمت جدا نشدنی از زندگی امروز مردم هستند. در عمومی ترین و خصوصی ترین لحظات و مکان های زندگی ما وجود دارند. اغلب کسب و کار های نوپا و متوسط، امروزه به فکر ارائه ی اپلیکیشن افتاده اند. آنها میدانند خدماتی که میتوان با استفاده از اپلیکیشن به مشتریان ارائه کرد و با ظهور گوشی های هوشمند و فراگیر شدن آنها، ارائه ی خدمات وارد فاز جدیدی شد. تقریبا میتوان گفت که همه کاربران گوشی های اندرویدی، چندین اپلیکیشن بر روی آن نصب کرده اند. بدون تردید، داشتن یک اپلیکیشن موبایل برای خدمات ما میتواند بسیار کار ساز باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، گوشی هوشمند و اپلیکیشن موبایل دو قسمت جدا نشدنی از زندگی امروز مردم هستند. در عمومی ترین و خصوصی ترین لحظات و مکان های زندگی ما وجود دارند. 


اغلب کسب و کار های نوپا و متوسط، امروزه به فکر ارائه ی اپلیکیشن افتاده اند. آنها میدانند خدماتی که میتوان با استفاده از اپلیکیشن به مشتریان ارائه کرد و با ظهور گوشی های هوشمند و فراگیر شدن آنها، ارائه ی خدمات وارد فاز جدیدی شد. 


تقریبا میتوان گفت که همه کاربران گوشی های اندرویدی، چندین اپلیکیشن بر روی آن نصب کرده اند. بدون تردید، داشتن یک اپلیکیشن موبایل برای خدمات ما میتواند بسیار کار ساز باشد.

 

یکی از معروفترین اپلیکشن ها در بین کاربران ایرانی، تقویم اذان گو باد صبا است که در ادامه با مدیر عامل شرکت تولید کننده آن گفتگو کرده ایم.

۱، لطفا به صورت مختر خود را معرفی کنید؟

محمد علی طهرانچی مدیرعامل شرکت موج همراه دارای مدرک لیسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد مشهد، و درحال حاضر نیز دانشجوی کارشناسی ارشد کارآفرینی هستم.

 

۲،کار خود را ار چه سوالی و با چند نفر شروع کرده و درحال  حاظر چند نفر مشغول به فعالیت هستند؟

این شرکت با ۱۰ میلیون تومان سرمایه در سال ۱۳۸۶ با دو نفر تشکیل شد و در حال حاضر نیز ۳۰ نفر مشغول فعالیت هستند.

 

۳. شرکت موج همراه با چه هدفی تشکیل و اولین محصولی که تولید کردید چیست؟ 

شرکت ما با هدف طراحی اپلیکشن به صورت تخصصی برای تلفن همراه تشکیل شد. از ابتدا شروع کار طراحی تقویم شیعه، تقویم روزشمار تشیع و تقویم نفهات انجام شد و بعد تقویم باد صبا را طراحی کردیم که تجربه چهار دوره طراحی تقویم را داشتیم.

 

 

۴. اطلاعاتی در مورد کار خود و ساخت اپلیکشن دهید؟

در این شرکت نرم افزار زیادی داریم، اما در کشور جزء شرکت هایی هستیم که سه اپلیکیشن میلیونی و با قدمت حداقل هشت سال فعالیت هستیم.


۵.  اپلیکیشن های شما چه تعداد کاربر جذب کرده است؟
سه اپلیکیشن میلیونی ما نرم افزار باد صبا ۱۰ میلیون کاربر در ماه، حبل المتین دو میلیون و باب النعیم یک میلیون در ماه است. در حال حاضر باد صبا ۱۰ سال است که فعالیت می کند.

 

۶. پيشنهادهايي برای افراد تازه کاری که دوست دارن به عنوان یک برنامه نویسی مطرح شوند دارید؟ 

صبر، صداقت و تلاش برای رسیدن به هدف و ایجاد اعتماد در کسب و کار بسیار اهمیت دارد چرا که ایجاد اعتماد سبب پایداری در کار می شود.
باید بازخورد‌های کاربران را همیشه مد نظر داشت و  از نظرات آنها استفاده کرد و در ارتقاء برنامه ها لحاظ کرد، همچنین باید همواره ارتباط با مخاطبان حفظ شود.

 

۷. ملاک موفقیت از نظر شما چیست؟

همان داشتن صبر و صداقت و تلاش رمز موفقیت هستند، باید ریسک پذیر و همواره به دنبال توسعه بود.

 

در آخر هر سخن یا دغدغه ای که دوست دارید بگویید؟

رویکرد(کیاااا) ایجاد انگیزه برای استارت اپ ها است و تا زمانی که تعریف درست و به رفع موانع در این راه دست نیافته اند ورود به استارت آپ ها با چالش مواجه است.

همچنین لطفا تمامی نقش آفرینان این زنجیره از نمایش های اضافه و شعار دست بردارند هر کسی که می خواهد کار به معنای واقعی انجام دهد.

زمان انتشار: شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰:۴۹

شناسه خبر: 88118

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب