قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه خراسان شمالی ۴۵ پروژه روستایی در دست اجرا دارد

معاون زیر ساخت و عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی گفت: اکنون ۴۵ پروژه عمرانی توسط این قرارگاه در مناطق محروم و روستایی استان در دست اجرا است که تلاش داریم به اجرای آن سرعت دهیم.

دکتر مجتبی قائینی در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری،  اظهار کرد: برای عمران و آبادانی روستاهای استان، 109 پروژه در این قرارگاه تعریف شده است که از این تعداد، 64 پروژه تکمیل شده و 45 پرژه در حال اجرا است.


معاون زیر ساخت و عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی  افزود: پروژه های عمرانی بر اساس اولویت ها، در حال اجرا است و البته یکی از این اولویت ها، آبرسانی به روستاها است در این زمینه در سه سال گذشته، 20 میلیارد ریال هزینه شده است.


وی خاطرنشان کرد: 56 درصد از این اعتبار، آورده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان است، 21 درصد توسط دولت و 21 درصد آورده مردم است.


قائینی با اشاره به اینکه پروژه های این قرارگاه، با کمترین هزینه و البته بهترین کیفیت انجام شده است گفت: برای آبرسانی به روستاها، 8 مخزن آب اجرا شده و اجرای شبکه آبرسانی در 5 روستا، احیای چشمه در 5 روستا و اجرای خط انتقال در 10 روستا، از جمله اقدامات در این زمینه است. 


وی با بیان اینکه ین ننگ است که روستایی با 50 سال سابقه سکونت، هنوز آب آشامیدنی سالم نداشته باشد گفت: اقدامات آبرسانی شامل 33 پروژه است که از این تعداد،  23 تکمیل شده و 10 پروژه در حال اجرا است.


معاون زیر ساخت و عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی، ساخت خانه عالم، ساخت مدرسه، ساخت مسجد و ساخت راه روستایی را از دیگر اقدامات قرارگاه عنوان کرد و گفت: این پروژه ها در سه سال اجرایی می شود و برای آن 48 میلیارد ریال دیگر اعتبار توسط سپاه هزینه شده است، البته به همین میزان هم، کمک دولت و مردم اختصاص یافته است.


وی خاطرنشان کرد: هدف در قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه، پیمانکاری نیست و بر این اساس تلاش شده تا مشارکت مردم هم مدنظر باشد، مشارکت مردم برای ما خیلی مهم است البته کار کارشناسی و نظارت فنی هم انجام می شود تا کیفیت پروژه، زیر سوال نرود.


معاون زیر ساخت و عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی گفت: بنای ما نیست که رقیب دولت باشیم، بلکه تلاش داریم با کمک دولت به توسعه سرعت دهیم و تا کنون اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.


وی افزود: در 40 ساله انقلاب، خیلی جاها پروژه های عمرای اجرا شده است اما خروجی آن، پیشرفت نبوده است، پیشرفت در سنگ و بتن نیست بلکه باید کاری انجام شود که سبب انسان سازی و خودسازی باشد، کار عمرانی و فرهنگی از هم جدا نیست.


معاون زیر ساخت و عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی با بیان اینکه پروژه ها سه ساله تعریف شده است گفت: سال گذشته 20 میلیارد ریال برای 50 پروؤه فعال هزینه شد و تلاش داریم با این اقدامت، اهالی در چهار دهستان شامل شیرین سو، گیفان، راستقان و حصارچه از مزایای بهره مند شوند. 


وی با بیان اینکه در هر دهستان 20 میلیارد ریال هزینه می شود گفت: شیوع کرونا سبب شد تا پروژه ها، دو سه ماه متوقف شود اما اکنون تلاش داریم تا به کارها سرعت دهیم.


معاون زیر ساخت و عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی خاطرنشان کرد: پروژه های عمرانی سپاه، در قیاس با پروژه های پیمانکاری، با مبلغ پایین، و بعضا با یک سوم اعتبارات پیمانکاری اجرا می شود، اما کیفیت آن مناسب و قابل قبول است.

انتهای پیام/محسن محمدی

زمان انتشار: دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۹:۲۶

شناسه خبر: 88129

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب