خبرگزاری علم و فناوری

مقالات محققان دانشگاه تبریز در جمع مقالات برتر دنیا معرفی شد

مقاله دکتر سهیل عابر عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه تبریز به‌عنوان مقاله با تعداد دانلود بالا (TOP DOWNLOADED PAPER) در سال‌های ۲۰۱۹-۲۰۱۸ در ژورنال CLEAN - Soil, Air, Water معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی،مقاله سهیل عابر عضو هیات علمی دانشکده شیمی با عنوان:  Polyoxometalates and Their Composites as Photocatalysts for Organic Pollutants Degradation in Aqueous Media—A Review یک مقاله مروری است که با همکاری دانشجویان وی ( فاطمه مهدیزاده و رامین دهقانی) به چاپ رسیده است.

در این مقاله به بررسی کاربرد ترکیبات پلی اکسومتالات و کامپوزیت‌های آنها به‌عنوان فتوکاتالیست در تخریب آلاینده‌های آلی در محیط آب پرداخته شده است.

پلی اکسومتالات‌ها دسته‌ای از ترکیبات معدنی هستند که دارای ساختارهای مولکولی از کاتیون‌های فلزی عناصر واسطه مانند  W ، Mo ، Ta ، Nb، و V در بالاترین حالت اکسایش خود بوده و قادرند کلاسترهای آنیون– اکسیژن – فلز واسطه را تشکیل دهند. پلی‌اکسومتالات‌ها به دلیل داشتن خواص منحصر به‌فرد ساختاری، شیمیایی، الکترونی، پایداری حرارتی، و پایداری در محلول‌های آبی و آلی، دارای کاربردهای فراوانی در زمینه‌های مختلف هستند.

دکتر سهیل عابر از سال 1382 به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه تبریز مشغول به فعالیت بوده و در سال 1393 به درجه استادی ارتقا یافته است. وی تاکنون راهنمایی 6 رساله دکترای و 28 پایان‌نامه کارشناسی ارشد را بر عهده داشته و 70 مقاله در مجلات معتبر بین‌المللی به چاپ رسانده است.

وی سابقه فعالیت به‌عنوان مدیر گروه شیمی کاربردی و نیز دبیر کمیته HSE معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه را دارا بوده و هم‌اکنون مدیر امور پژوهشی دانشگاه تبریز است.

زمان انتشار: چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹:۵۸

شناسه خبر: 88153

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
احمدجدی
۰ مخالف          ۰ موافق
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰:۰۹

سلام وخدا قوت هم کلاسی درداتشکاه بوعلی سینای همدان

اشتراک گذاری مطالب