معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان خبر داد؛

۱۳ هزار تن خامه پاستوریزه از اصفهان به کشوری در اوراسیا صادر شد/ «جهش تولید» در فرآورده های خام دام استان اصفهان

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان خبر داد؛ سال گذشته ارزش صادراتی محموله های دامی از استان اصفهان بالغ بر ۳۰ میلیون دلار بوده است از جمله این که ۱۳ هزار تن خامه پاستوریزه از اصفهان به کشوری در اوراسیا صادر شد وخوشبختانه مقایسه آماری دوماهه اول امسال و سال ۱۳۹۸ هم نشان دهنده جهش در تولید است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به جایگاه استان در خصوص تولید فرآورده های خام دامی، اقدامات گسترده و نقش نظارتی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان در خصوص فرآورده های دامی، خبر داد: بالغ بر 10 درصد تولیدات فرآورده های دامی کشور در استان اصفهان تولید می شود، سال گذشته ارزش صادراتی محموله های دامی (29محصول به 27 کشور دنیا) از استان اصفهان بالغ بر 30 میلیون دلار بوده است از جمله این که 13 هزار تن خامه پاستوریزه از اصفهان به کشوری در اوراسیا صادر شد وخوشبختانه مقایسه آماری دوماهه اول امسال و سال 1398 هم نشان دهنده جهش در تولید است.

 

محمد کِشتکار معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، اظهار داشت: در دامپزشکی تمام تلاش و هدف این است که بهداشت و سلامت دام را تامین نموده و پیرو آن بتواند سلامت محصولات دامی و تولید دامی را تامین کند و نهایتا ماحصل آن سلامت انسان «شعار دام سالم، غذای سالم و انسان سالم» است.

 

اداره مبارزه با بیماریهای دامی

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان با بیان این که در اداره کل دامپزشکی استان اصفهان یک تعداد ادارات ستادی داریم و شبکه های دامپزشکی که وظایفی را دنبال می کنند، گفت: اداره مبارزه با بیماریهای دامی را داریم که بررسی بیماریهای دامی، بررسی کانونهای بیماری و پیشگیری و کنترل بیماریهای دامی را بر عهده دارد.

 

سالیانه بالغ بر 14 میلیون راس واکسیناسیون بر علیه بیماریهای واگیر  با350 هزار راس تست سل و خونگیری

وی ادامه داد: اداره مبارزه با بیماریهای دامی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان بالغ بر سالیانه 14 میلیون راس واکسیناسیون بر علیه بیماریهای واگیر انجام می دهد، همچنین بالغ بر 350 هزار راس دام را سالیانه تست سل و خونگیری می کند.

 

اداره طیور، زنبور عسل و آبزیان

کِشتکار افزود: یکی دیگر از ادارات اداره کل دامپزشکی استان اصفهان اداره طیور، زنبور عسل و آبزیان است که در این اداره  بحث بررسی بیماریهای طیور، شناسایی کانونهای و واکسیناسیون طیور را داریم که سالانه بالغ بر 500 میلیون دوز واکس طیور مصرف و نظارت می شود.

 

اداره نظارت بر بهداشت

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان اضافه کرد: اداره نظارت بر بهداشت را داریم که بحث نظارت بر تمامی مراکز کُشتارگاهی، بسته بندی و سردخانه ها، عرضه فرآورده های خام دامی است.

وی ادامه داد: در استان اصفهان  33 کشتارگاه دام، 18 کشتارگاه صنعتی طیور، بالغ بر 200 واحد بسته بندی و قطعه بندی و سردخانه و بیش از 10 هزار مرکز عرضه فرآورده های خام دامی داریم که نظارت بر بهداشت همه اینها بر عهده مسئولین فنی و بهداشتی و همکاران ما در اداره نظارت ادراه کل دامپزشکی استان است و همانطور که مطلع هستید عمده انتقال بیماریهای مشترک بین انسان و دام از طریق تماس دام آلوده و محصولات دامی است که از این نظر نظارت می کنیم.

 

اداره قرنظینه و امنیت زیستی

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، افزود: اداره قرنظینه و امنیت زیستی یکی دیگر از ادرات ادره کل دامپزشکی استان اصفهان است که تمامی محصولاتی که می خواهد صادر شود توسط این اداره اخذ مجوزها و گواهی آن صادر می شود.

 

اداره تشخیص و درمان

کِشتکار بیان کرد: از دیگر ادارات اداره کل دامپزشکی اداره تشخیص و درمان است که بر کلیه مراکز درمانگاهی، داروخانه ها، واکسن و آزمایشگاهها نظارت می کند و ما در استان اصفهان بالغ بر 160 درمانگاه و کلینیک دامپزشکی،120 داروخانه و 24 آزمایشگاه داریم.

 

بالغ بر 10 درصد تولیدات فرآورده های خام دامی کشور در استان اصفهان تولید می شود

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، سپس به جایگاه استان اصفهان از منظر تولیدات دامی اشاره کرده و گفت: استان اصفهان استانی است که به لحاظ بزرگی و گستردگی که دارد میزان تولیدات دامی نسبتا خوبی داریم بالغ بر 10 درصد تولیدات فرآورده های خام دامی کشور در استان اصفهان تولید می شود.

 

استان اصفهان، از نظر تولید شیر، طیور گوشتی، بوقلمون، ماهیان زینتی و جوجه های بومی رتبه اول کشور را دارد

وی تصریح کرد: استان اصفهان از نظر تولید شیر، طیور گوشتی، بوقلمون (نیمی از پرورش بوقلمون در کشور در استان اصفهان است)، ماهیان زینتی و جوجه های بومی در کشور رتبه اول را دارد.

کِشتکار افزود: در خصوص تولید عسل، گوشت قرمز و تخم مرغ هم در استان اصفهان به ترتیب رتبه های دوم و سوم و چهارم را داریم.

وی خاطرنشان کرد: به هر حال این تولیدات که در استان اصفهان انجام می شود همه تحت نظارت کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان است.

 

روزانه بالغ بر 3300 تن شیر در استان اصفهان تولید می شود

کِشتکار با اشاره به جایگاهی که استان اصفهان از نظر تولید به خود اختصاص داده است، ادامه داد: بخش عمده این تولید مازاد بر نیاز استان است مثلا وقتی روزانه بالغ بر 3300 تن تولید شیر استان است بیش از یک سوم آن مازاد است که بخشی از این شیر مازاد را باید به سایر استانها و بخشی حتی به خارج کشور صادر کنیم و این کمکی است که دامپزشکی می تواند به تولید کننده بکند که این محصولات صادر شود و بتوانند به تولیدات خود ادامه دهند.

از این استان 29 محصول دامی به 27 کشور دنیا صادر می کنیم/ ارزش صادراتی این محموله ها در سال 98 بالغ بر 30 میلیون دلار بود

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان سپس به آمار صادرات و ارزش صادراتی محموله ها و ارزش جمع کل فرآورده های صادر شده استان در سال 1398 اشاره کرد و گفت: در کل بیش از 29 محصول را به 27 کشور دنیا صادر می کنیم که در سال 1398 جمع کل این 29 فرآورده ای که صادر کردیم بیش از 29 هزار و 182 تن می باشد که ارزش صادراتی این محموله ها به دلار بالغ بر 30 میلیون دلار بوده است. 

وی خاطرنشان کرد: عمدتا محصولاتی صادر شده که یا مازاد بر نیاز بوده و یا اینهایی بوده که بعضا در داخل کشور قابل استفاده نبوده و اگر صادر نمی شد ما معضلی برای امحا و معدوم سازی هم داشتیم.

 

پارسال 300 تن هزارلا دامی از اصفهان صادر شد

کِشتکار تصریح کرد: در حال حاضر خیلی از آلایشهای غیر خوراکی دام در داخل کشور مصرف ندارد، آلایشهایی مثل هزارلای دام داریم که ما مصرف نمی کردیم و اگر صادر نمی شد معضلی برای معدوم سازی داشتیم، خوشبختانه مرتب صادرات آن را داریم که در سال گذشته 1398 بیش از 300 تن هزارلا که بخشی از معده دام است صادر کردیم.

 

13 هزار تن خامه پاستوریزه از اصفهان به کشوری در اوراسیا صادر شد

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان خبر داد:  ما در سال گذشته بیشترین خامه پاستوریزه را به یکی از کشورهای اوراسیا که بسیار در ضوابط سخت گیرانه هستند صادر کردیم بیش از 13 هزار تن که عدد و رقم بسیار بزرگی است که این میزان صادرات ما در استان بیشتر از بقیه کشور بوده یعنی بالغ بر 50 درصد صادرات این محصول از اصفهان است در کل کشور 23 هزار تن بوده.

 

صادرات بالغ بر 1600 تن آلایش خوراکی مرغ از اصفهان در سال 1398

کِشتکار افزود: در سال گذشته در خصوص آلایش خوراکی مرغ بالغ بر 1600 تن آلایش خوراکی مرغ از دل و جگر و سنگدان داشتیم که این هم اگر صادر نشود یکی از معضلات می باشد چرا که  مصرف آن در داخل کشور خیلی پایین است همینطور آلایش غیر خوراکی دام که 39 تن آلایش غیر خوراکی دام در سال 1398 صادر کردیم.

وی افزود: در خصوص پودر آب پنیر 60 تن صادرات داشتیم، کنسانتره شیر که شیر تغلیظ شده است نیز  بالغ بر 591 تن صادرات داشتیم. علاوه بر اینها  صادرات ماهیان زینتی، کبک، پر مرغ و محصولات دیگری هم در استان اصفهان داشتیم.  

 

وضعیت خوب استان براساس مقایسه آماری دو ماهه اول سال 1398 با 1399 /افزایش 133 درصدی در محصولات صادراتی دامی با افزایش 211 درصدی ارزش صادراتی

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان در ادامه به مقایسه آماری خیلی مختصری از دو ماهه اول سال 1398 با 1399 پرداخت و گفت: خوشبختانه در این مورد هم وضعیت بسیار خوبی داریم واقعا جای امیدواری است که امسال بتوانیم صادرات خیلی خوبی را تا پایان سال پیش بینی بکنیم و این که در دوماهه اول سال 1398 کل جمع فرآورده هایی که صادر کردیم 2976 تن بوده ولی کل فرآورده هایی که در دو ماهه اول سال 1399 مشابه سال گذشته داشتیم 6955 تن بوده یعنی افزایش 133 درصدی که از نظر ارزش صادراتی در دوماهه اول سال 1398 میزان 3 میلیون دلار بوده ولی ارزش صادراتی محصولاتی که در دوماهه اول 1399 صادر شده 9 میلیون 400 هزار دلار بوده یعنی یک افزایش 211 درصدی اتفاق افتاده است.

 وی در پاسخ به این سوال که آیا در خصوص فراوده های دامی صادر شده چه مازاد و چه آنهایی که در داخل کشور مصرف نمی شود امکان ایجاد ارزش افزوده هم داریم، گفت: بله امکان ارزش افزوده برای یک سری محصولاتی که صادر می کنیم هم هست اگر بتوانیم فرآوری کنیم، مثلا پا و پنجه مرغ بسته بندی و آماده مصرف می شود اگر بخواهیم ادامه زنجیره را دنبال کنیم این پا و پنجه  مرغ یکی از موارد مصرف آن مصرف های دارویی و تولید ژل است که اگر این نوع کار ها را اینجا انجام دهیم می تواند ارزش افزوده بیشتری داشته باشد البته یکسری محصولات مانند دل و جگر و سنگدان مرغ به صورت بسته بندی شده برای مصرف خوراکی صادر می شود.

 

تحقق شعار سال از منظر فرآورده های دامی به چه صورت خواهد بود؟

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: آمار 133 درصدی در صادرات یا 211 درصدی در ارزش محصولات صادراتی را داریم و این نشان می دهد که اگر این روند ادامه پیدا کند همان جهشی که مقام معظم رهبری اشاره کردند اتفاق خواهد افتاد کما این که این نشان دهنده این است که در تولیدات کیفی هم جهش داشته ایم که این با توجه به بارندگیهای خوبی که امسال بوده و بازدیدی که اخیرا از مناطق غرب استان داشتم و حضور عشایر و دامهای عشایر را بصورت بسیار گسترده دیدم می توانیم بگوییم که سال تولید خوبی را پیش بینی می کنیم همچنین با آماری که الان در واحدهای مرغداریها و تولید مرغ و تخم مرغ داریم انشاالله بتوانیم جهش تولید کیفی خوبی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: البته ما بایستی موانع صادرات را برطرف کنیم و تولید کننده ما با طیب خاطر بتواند تولیدات با کیفیت و بهداشتی داشته باشد و این ظرفیت تولید وجود دارد که با ایجاد زنجیره تولید و استفاده از پتانسیل اتحادیه ها و تشکل های قوی بتوانیم در سال جهش تولید با تولیدات کیفی و بهداشتی خوب، صادرات مستمر و پایداری داشته باشیم.

انتهای پیام/

 معصومه صادقی

زمان انتشار: شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱:۵۷

شناسه خبر: 88166

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب