با حضور فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان؛

سایت اتکا ایونت و رویداد مجازی جهش افتتاح شد

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان اصفهان از افتتاحیه سایت اتکا ایونت و رویداد مجازی جهش با حضور سردارمجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان خبر داد.

 به گزاش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، محمد امین رجبی معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان اصفهان از افتتاحیه سایت اتکا ایونت و رویداد مجازی جهش با حضور سردارمجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان خبر داد.

رجبی گفت: معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان اصفهان با توجه به شرایط کرونا از ابتدای فروردین ماه رویکردی را تحت عنوان رویداد مجازی دنبال کرده است.

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان اصفهان با بیان این که با توجه به صحبتهای مقام معظم رهبری این اولین رویداد مجازی خودمان را رویداد مجازی جهش نامگذاری نمودیم، گفت: رهبر معظم انقلاب در جمع بسیجیان در سال 1398 فرمودند بسیج دانشجویی در همین اواخر،نهضت مسئله‌محوری و نقش‌آفرینیِ تخصّصی را با ۴۵۰۰ دانشجو شروع کرده؛ این چیزی است که ما همیشه توصیه میکنیم به دانشجویان؛ کار بزرگی است، کار مهمّی است، این جزو توصیه‌های همیشگی ما است؛ بسیج دانشجویی شروع کردند و دارند اقدام میکنند یا در جای دیگر با اشاره به استفاده از جوانان مبتکر و آماده‌به‌کار برای جهش و حرکت مضاعف می فرمایند بنابراین حرکت تولید در کشور بحمدالله آغاز شده؛ ولیکن میخواهم این را عرض بکنم: ما با حرکت معمولی به جایی نمیرسیم، جهش لازم است، حرکت مضاعف لازم است؛ و زمینه‌ی این حرکت مضاعف خوشبختانه در کشور وجود دارد. عناصر بسیار خوبِ مبتکر، جوانهای آماده‌ی به کار، جوانها‌ی تشنه‌ی کار در کشور وجود دارند، میتوانیم از وجود اینها استفاده کنیم و تولید را به معنای واقعی کلمه جهش بدهیم، و جهش تولید خواهد توانست اقتصاد کشور را احیا کند.

رجبی تصریح کرد: سایت اتکا ایونت و رویداد  مجازی جهش را با همکاری اتاق بازرگانی پیگیری و برگزار می کنیم، گفت: مبنا سخنان مقام معظم رهبری قرار گرفت. در مرحله اول به سراغ صنعتگران، کسب و کارهای نوپا و نخبگان صنعت و افراد موفق رفتیم و در حوزه های گردشگری، آب، کارآفرینی و انرژی یک سری محتوهایی را بصورت کلیپ آماده کردیم که در سایت اتکاه ایونت برای دانشجویان علاقمند  شرکت در رویداد مجازی جهش بارگذاری شده است.

وی بیان کرد: دغدغه این بود که مسائل استان توسط این افراد مجرب و نخبگان به تصویر کشیده شود و با ویدیوهای آموزشی که تهیه شد یک جرقه برای دانشجو و مخاطبی که می خواهد در این رویداد شرکت کند ایجاد گردد که در طی دو ماه تصویر برداری انجام و نهایتا محتوی آماده و داخل سایت اتکا ایونت قرار گرفت.

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان اصفهان، با اشاره به این که فراخوان شرکت در این رویداد از امروز شروع شده است، اظهار کرد: دانشجویان با مراجعه به سایت اتکا ایونت به نشانی  etekaevent.ir  ثبت نام  می کنند.

وی ادامه داد: در این سایت یک محتوی عمومی آموزشی برای مسئله شناسی و این که تفاوت مسئله و موضوع چیست در نظر گرفته شده که دانشجویان چهار موضوع زیست بوم، کارآفرینی، کسب و کار و تست بلبین را فرامی گیرند سپس در قسمت تخصصی با توجه به محوری که انتخاب کرده اند و جرقه کار دانشجو است دانشجو محتوی را می بیند و در دوبخش چالش و فرصت می تواند در این رویداد شرکت کند.

رجبی گفت: بخش چالش برای دانشجو اگر رشته علوم انسانی باشد یا حتی اگر فنی باشد ولی ایده عملی به ذهنش نرسد در نظر گرفته شده علوم انسانی یا فنی که ایده محصول محوری ندارند برای شرکت در این رویداد در حوزه های گردشگری، کارآفرینی، آب و انرژی تحلیل خود را با توجه به بخش تخصصی کلیپهای آموزشی متخصصان و نخبگان که انتخاب کرده را مطالعه و درکی که از مسئله دارد در قالب مطالبه گری، تحلیل، مقاله ارائه می کند.  

وی افزود: در بخش فرصت، دانشجو ایده محصول محور، یعنی ایده ای به شکل مشخص و با توجه به زیست بوم کار آفرینی و مدل بوم کسب و کار طراحی و ارائه می کند.

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان اصفهان،تصریح کرد: نتایج توسط منتورها و صنعتگران بررسی و به بهترین اثر نفرات اول تا سوم انگیزشی داده می شود اگر محتوی و ایده ها از لحاظ علمی و عملی جای کار داشته باشد ممکن است تعداد بیشتری هم انتخاب شود نکته مهم بخش معنوی رویداد مجازی جهش تولید است که با همکاری اتاق بازرگانی قرار است از این ایده ها حمایت و اتصال به مراکز شتاب دهنده اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به این که شرکت کنندگان در این رویداد آزمون محتوی را گذارنده و سپس به مرحله داور هدایت می شوند، بیان کرد: با این رویداد این مانع که دانشجو با صنعتگر و فعالیتها آشنا نیست برداشته می شود و اتصال را برقرار می کنیم و میدان برای سرمایه گذار هم فراهم می شود و  حرکت مضاعف و جهش جوانها اتفاق خواهد افتاد.

 

انتهای پیام/

 معصومه صادقی

زمان انتشار: پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸:۰۲

شناسه خبر: 88181

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب