گزارش/

خائیز در آغوش آتش/هفته ای سخت برای جنگل های کهگیلویه و بویراحمد

جنگل ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد در یک هفته چندین بار دچار آتش سوزی شد و این بار خطر نابودی گونه های کل و بز خائیز دهدشت را تهدید می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد در یک هفته اخیر جنگل ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد در چند نقطه طعمه حریق شد نخست در کوه هایی خنگ بنار گچساران که آتش پس از چند روز با کمک سپاه، ارتش، نیروهای مردمی و کوهنوردان مهار شد و عصر دیروز هم آتش در منطقه حفاظت شده خائیز شروع شده و تاکنون مهار نشده است تا هفته سختی را برای جنگل های کهگیلویه و بویراحمد رقم زده باشد و محیط بانان از سردسیر تا گرمسیر مشغول مهار آتش هستند.

همزمان که نگاه ها و عملیات اطفای حریق معطوف به کوه های خائیز در کهگیلویه و دیل در گچساران است متاسفانه امروز ظهر دهم خرداد ارتفاعات مشرف به روستاهای کره نیز دچار حریق شد که با تلاش محیط بانان شهرستان دنا و پاسگاه محیط بانی پشت کره، در نخستین لحظات طلایی برای جلوگیری و مهار آتش، پس از ۳ ساعت تلاش بدون وقفه، خوشبختانه این آتش مهار و کنترل شد.

محیط بانان با تلاش خستگی ناپذیر جلوی گسترش آتش را گرفتند و توانستند آتش را قبل از رسیدن به نقطه بحران کنترل و سرد کرده و منطقه را تحت کنترل خود درآورند.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷:۴۰

شناسه خبر: 88193

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب