اختراع دستبندی که «فاصله‌گذاری اجتماعی» را هشدار می‌دهد+عکس

تکنولوژی نیز به کمک آمده است تا اگر نه کرونا را درمان کند، حداقل و در این مرحله به قطع زنجیره انتقال و رعایت اصول بهداشتی کمک کند. به تازگی دستبندی در بلژیک و به طور دقیقتر در بندر آنتورپ مورد استفاده کارگران قرار گرفته است که در صورت زیرپا گذاشتن فاصله لازم افراد، میلرزد یا صدا میدهد. در این صورت افراد میتوانند متوجه شوند که فاله لازم رعایت نشده است.

کارگران بندر «انتورپ» در بلژیک یک مچ‌ بند جدید را امتحان می‌کنند که هنگام شکستن قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی توسط کارگران و نزدیک شدن بیش از حد آن‌ها به ‌هم، لرزیده و هشدار می‌دهد. این مچ ‌بندها که «رامویر وان» نام دارند، توسط شرکت فناوری بلژیکی به‌نام «رامبیت» ساخته شده‌اند و از سیستم بازه‌ی فوق پهنای باند برای ردیابی دقیق مکان کارگران استفاده می‌کنند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از دیلی میل، شرکت رامبیت قبلا در بندر از حسگرهایی به ‌منظور راهکار ایمنی عمومی استفاده می‌کرد تا کارگران را از ماشین‌ آلات سنگین خطرناک و یا سقوط در آب محافظت کند. با شروع بیماری همه‌گیر، این شرکت سریعا این فناوری را باز طراحی کرد تا با قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی کار کند.

اختراع دستبندی که فاصله گذاری اجتماعی را هشدار می‌دهد!

کارگران بلژیکی مچ‌بندهای فاصله‌گذاری اجتماعی را تست می‌کنند که در صورت نزدیک شدن بیش از حد به یکدیگر هشدار می‌دهد و می‌تواند مکان‌ها را برای ردیابی تماس با ویروس ذخیره کند. «جان بکلمنز»، رئیس شرکت رامبیت، می‌گوید: «هنگامی که ویروس کرونا شروع شد، این ایده به نظر ما آمد که اگر ما قبلا توانستیم فاصله‌ی بین یک دستگاه مچ‌ بند و ماشین‌آلات را اندازه‌گیری کنیم، چرا نتوانیم فاصله‌ی بین دو دستگاه مچ‌ بند را اندازه‌گیری کنیم؟»

سیستم‌های بازه‌ی فوق پهنای باند مکان یک شی را با اندازه‌گیری مدت‌زمان رفت و برگشت سیگنال از گیرنده‌های آنتن‌مانند که در اطراف یک محیط قرار داده شده‌اند، محاسبه می‌کنند. با استفاده از این سیستم، مچ ‌بند رامویر وان یک شعاع نامرئی در اطراف هر کارگر ایجاد می‌کند و هنگامی که کارگری دیگر دارای مچ ‌بند وارد آن شعاع می‌شود، هر دو دستگاه شروع به لرزیدن می‌کنند تا زمانی که کارگران تا فاصله‌ی معین از همدیگر فاصله بگیرند.

در کشورهایی که ویروس کرونا در آنها شیوع پیدا کرده، از مردم خواسته می شود که از تماس های فیزیکی غیرضروری با دیگران خودداری کنند و از سفرهای غیرضروری هم بپرهیزند. یعنی در اجتماع از دیگران فاصله بگیرند. در مرحله بعد، اگر کسی نشانه های بیماری کووید ۱۹ را نشان دهد، باید خود را از دیگران جدا سازد یا "ایزوله" کند تا افراد سالم را به این بیماری مبتلا نکند.

اگر کسی خود را در منزل ایزوله کند، باید در یک اتاق که تهویه هوای مناسبی دارد با پنجره ای که قابل باز کردن باشد بماند و از دیگر کسانی که در آن منزل هستند،‌ دوری کند. توصیه شده که مواد غذایی یا دارو را دیگران برای فرد تهیه کنند و جلوی در بگذارند. در صورتی که شدت علایم در کسی ایجاد نگرانی کند باید با پزشک یا اورژانس تماس بگیرد. بیماری کووید ۱۹ سبب ایجاد سرفه،‌ تب و مشکلات تنفسی می شود. پس از آلوده شدن به ویروس کرونا به طور متوسط پنج روز طول می کشد تا علایم بیماری بروز کند.

انتهای پیام/

وحید مقتدایی

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲:۵۸

شناسه خبر: 88269

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب