برادر یک بیمار کرونایی:

مثبت شدن تست کرونای برادرم خیلی شوکه کننده بود/مسئولان سفرهای خود را کاهش دهند

برادر یک بیمار کرونایی گفت: با اینکه پیش بینی می کردیم ممکن است که به بیماری کرونا ویروس مبتلا شود ولی واقعا شنیدن خبر مثبت شدن تستش برای من و دیگر اعضای خانواده خیلی شوکه کننده بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، چند ماهی است که ویروس کرونا در جهان شناسایی شده است و ده ها هزار نفر به این بیماری واگیردار مبتلا شده اند و بر اساس اعلام بهداشت جهانی تعداد زیادی از نقاط مختلف جهان به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بیماری کروناویروس نخستین بار در جهان در شهر ووهان کشور چین شناسایی شد که افرادی در این شهر را مبتلا کرد و پس از آن در نقاط مختلف جهان افراد زیادی به آن ابتلا پیدا کرده اند.

پرستار شهیده نرجس خانعلی زاده، پرستار شهید رامین عزیزی فر، آتش نشان شهید یونس حمیدی زاده و فوتبالیست جوان زنده یاد محسن باوی از جمله جوانانی هستند که به بیماری کرونا مبتلا شدند و جان خود را از دست دادند.

به همین منظور آشنایی مردم با بیماری کرونا به سراغ برادر یکی از بیماران جوانان مبتلا شده به بیماری کرونا در استان خوزستان رفتیم تا با وی گفت و گویی انجام دهیم.

بیماری کرونا را چگونه ارزیابی می کردید؟

از تلویزیون و سایت های مختلف خبری و علمی اخبار و مطالب این بیماری را رصد می کردم و یک آشنایی نصبی نسبت به آن پیدا کرده بودیم ولی با این حال نیز سوالات زیادی در ذهنمان وجود داشت که دنبال آن بودیم.

مثلا چه سوالاتی؟

یکی از این سوالات این بود که چه بیمارانی در بیمارستان بستری می شوند و چه بیمارانی در قرنطینه خانگی؟ سوال دیگر این بود که چرا افراد مبتلا به بیماری کرونا ویروس در خانه قرنطینه شوند مگر خانواده آنها چه گناهی کردند که باید با یک بیماری که این چنین توصیفش می کنند هم خانه باشند؟

پاسخ به سوالات خود را پیدا کردید و به جواب آنها رسیدید؟

بله، وقتی برادرم به بیماری کرونا مبتلا شد متوجه شدم که بیمارانی که علائم کمتری دارند و بیماری آنها شدید نیست در خانه قرنطینه می شوند و بیمارانی که بیماری آنها حاد است و یا بیماری زمینه ای دارند باید در بیمارستان بستری شوند.

روزهای اولی که جواب تست برادرم مثبت شد متوجه شدیم بیماران مبتلا به کرونا همان هایی هستند که خانواده ها تا قبل از بیمار شدن با آنها زندگی می کردند و تنها فرق زمان فعلی با قبل این است که این عضو خانواده یک بیماری دارد که دیگر اعضای خانواده باید از او پرستاری شود تا بهبود یابد.

چگونه متوجه شدید که برادرتان به بیماری کرونا مبتلا شده است؟

علایمی داشت و در جریان بودم که تست کرونا داد ولی بعد از تست به وی گفته بودند که تستش منفی است ولی یک روز بعد از این جواب منفی، جواب تستش از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز آمد که مثبت بود.

بعد از اعلام جواب مثبت تست برادرم از محل کار به خانه آمد تا قرنطینه شود و نخستین فرد خانواده که از بیماری او با خبر شد من بودم.

چه کسی به شما خبر بیماری برادرتان را داد؟

وقتی به خانه آمد طوری که دیگران متوجه نشوند به من گفت که جواب تستش مثبت شده است.

چه واکنشی نسبت به این خبر بد داشتید؟

با اینکه اخبار را مرتب پیگیری می کردم و کرونا برایمان عادی شده بود ولی واقعا انتظار شنیدن چنین خبر ناگواری را نداشتم، وقتی برادرم من را در جریان گذاشت واقعا لحظات خیلی خیلی سختی بود کل بدنم سرد و یخ شد و حس کردم برای چند ثانیه قلبم از کار افتاد.

به خودم که آمدم کمی او را دلداری دادم و بعد برای گرفتن داروها و اقلام مورد نیاز دیگر از جمله دستکش و الکل به داروخانه رفتم چون می دانستم که ما همه اعضای خانواده نیز باید در خانه قرنطینه شویم.

آیا پیش بینی شنیدن چنین خبری را کرده بودید؟

چون شغل برادرم طوری است که با همه افراد جامعه از جمله افراد بیمار در ارتباط است پیش بینی می کردیم که ممکن است با بیمارانی که خودشان از بیماری خود خبر ندارند مواجه شود به همین خاطر هم به او همیشه توصیه می کردیم که نکات بهداشتی و فاصله را با دیگران رعایت کند که وی هم به صورت مرتب این کار را انجام می داد ولی متاسفانه به کرونا مبتلا شد.

با اینکه پیش بینی می کردیم ممکن است که به بیماری کرونا ویروس مبتلا شود ولی واقعا شنیدن خبر مثبت شدن تستش برای من و دیگر اعضای خانواده خیلی شوکه کننده بود.

بیمار شما به طور کامل در قرنطینه بود یا اینکه در بیمارستان هم بستری شد؟

کل مراحل درمان در خانه قرنطینه بود و خوشبختانه نیاز به بستری شدن نداشت فقط چند بار برای معاینه و گرفتن سی تی اسکن به درمانگاه و بیمارستان مراجعه کرد.

در ایام قرنطینه مادرم به صورت شبانه روزی مانند یک پرستار مهربان با سابقه بالا از برادر بیمارم پرستاری کرد که ما هم در کنار ایشان بودیم تا بهبودی کامل را به دست آورد.

چه علایمی در بدن بیمار شما بروز پیدا کرد که به پزشک مراجعه کرد؟

سرفه های خیلی خشک و پشت سر هم، گلو درد، بدن درد و قرمز شدن گلو علایم اولیه ای بود که در وی ایجاد شد.

الان در چه وضعیتی هستند؟

خدا را شکر دوران بیماری و دوران نقاهت را پشت سر گذاشتند و از بیماری هایی یافتند و به تعبیر دیگر کرونا را شکست دادند.

به عنوان فردی که در خانواده بیمار مبتلا به کرونا داشتند چه توصیه ای به مردم دارید؟

همه مردم به ویزه خانواده باید در مراودات خود بیش از همه چیز نکات بهداشتی را رعایت کنند که صدر این نکات در خانه ماندن و رعایت فاصله اجتماعی است.

متاسفانه این روزها شاهد هستیم مردم در نقاط مختلف به ویزه د استان خوزستان بدون در نظر داشتن اصول بهداشتی در بازار، مراسمات ترحیم و خاکسپاری اموات و همچنین برنامه های شادی و عروسی حضور می یابند که این کاری بسیار اشتاه است زیرا حضور مردم در اجتماعات خطر ابتلا به کرونا را چندین برابر افزایش می دهد.

از همه هموطنان عزیز به ویزه مردم استان خوزستان به عنوان یک برادر عاجزانه درخواست می کنم که در خانه بمانند و در اجتماعات شرکت نکنند زیرا با این کار نه تنها سلامت خود و خانواده بلکه سلامت افراد زیادی از جامعه را به خطر می اندازند.

در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید؟

نکته خیلی مهمی که به ذهنم رسید این است که مسئولان محترم به ویزه مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همگان را به در خانه ماندن، عدم حضور در اجتماعات و به سفر نرفتن تشویق می کنند ولی خودشان به این توصیه اهمیتی نمی دهند و آن را رعایت نمی کنند.

برای روشن شدن این موضوع به سفر اخیر دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهر مشهد مقدس و استان خراسان رضوی اشاره می کنم که به گفته خودشان، ایشان به زیارت امام رضا (ع) هم رفتند و خاطرات این زیارت را رسانه ای هم کردند و این در حالی که میلیون ها عاشق با چشمانی اشکبار برای زیارت امام رئوف له له می زنند ولی به خاطر قطع زنجیره کرونا از سفر صرف نظر می کنند.

از مسئولان به ویزه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می خواهم وقتی به مردم توصیه ای می کنند اول خود اطرافیانشان به آن توصیه پایبند باشند و سفرهای خود را کاهش دهند بعد از مردم شریف بخواهند که آن را عملی سازند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲:۳۶

شناسه خبر: 88337

کلید واژه‌ها:
کرونا ویروس کرونای جدید ویروس کرونا تشخیص ویروس کرونا مقابله با ویروس کرونا جلو گیری از شیوع ویروس کرونا ویروس کرونا در ایران کرونا را شکست می‌دهیم کیت تشخیص کرونا واکسن کرونا کرونا در اهواز کرونا در بهبهان کرونا در خرمشهر کرونا در اندیکا کرونا در گتوند کرونا در کارون کرونا در رامشیر کرونا در شادگان شیوع کرونا شکست ویروس کرونا کرونا در باغملک کرونا در قلعه تل کرونا در ایذه کرونا در هندیجان کرونا در اندیمشک کرونا در امیدیه کرونا در دزفول کرونا در شوش داروی کرونا پیشگیری از شیوع کرونا مبارزه با کرونا کرونا در رامهرمز کرونا در حمیدیه کرونا در دشت آزادگان درمان کرونا کرونا در آغاجاری تست کرونا درمان بیماری کرونا در آبادان درمان کرونا در آبادان کرونا را شکست می دهیم بیماری کرونا مقابله با کرونا کرونا در استان خوزستان تهدید کرونا چالش کرونا کرونا در مسجدسلیمان کرونا در ماهشهر کرونا در شوشتر کرونا در آبادان شیوع بیماری کرونا شکست کرونا کرونا در مینوشهر کرونا در ایران تست تشخیص کرونا کرونا در هفتگل کرونا در کمین است کرونا در لالی بیماران کرونا کرونا در باوی کرونا در خوزستان خوزستان خبرگزاری علم و فناوری خوزستان استان خوزستان خبرگزاری علم و فناوری استان خوزستان شهیده نرجس خانعلی زاده شهید رامین عزیزی فر آتش نشان شهید یونس حمیدی شهید یونس حمیدی زنده یاد محسن باوی محسن باوی
مطالب مرتبط :
محبی

چگونه کرونا را به بدن خود راه ندهیم

توصیه های غذایی برای مقابله با کرونا

محبی معاون دانشگاه علوم پزشکی استان قم :کمبود ویتامین ها بستر مناسب برای نفوذ کرونا در بدن افراد است

زنده یاد علی راکی

معلم خوزستانی به علت کرونا چشم از جهان فرو بست

یکی از معلمان خوشنام و جوان شهرستان مسجدسلیمان به علت ابتلا به بیماری کرونا جان به جان آفرین تسلیم کرد و چشم از جهان فرو بست.

انتصاب

معرفی مسئول بسیج علمی و پژوهشی دشت آزادگان

مسئول جدید بسیج علمی پژوهشی و فناوری شهرستان دشت آزادگان منصوب شد.

تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

استاندار خوزستان:

مدارس اهواز، کارون، باوی و حمیدیه فردا تعطیل است

استاندار خوزستان گفت: مدارس شهرستان های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون فردا شنبه ۲۲ شهریورماه به منظور گند زدایی و نظافت تعطیل است.

کودکان بی‌علامت ممکن است «ناقلان خاموش کرونا » در جامعه باشند

به دلیل شرایط موجود کرونا

مدارس خوزستان ۱۵ شهریور بازگشایی نمی شوند/ بهبهان، امیدیه و آغاجاری در وضعیت قرمز

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اعلام مخالفت با بازگشایی مدارس خوزستان به صورت حضوری از نیمه شهریور اعلام کرد: این موضوع از سوی ستاد استانی مقابله با کرونا تصویب و قطعی شد.

موشک

این موشک می تواند شدیدترین آتش ها را در چند ثانیه خاموش کند !

یکی از مشکلات آتشنشان ها خاموش کردن ، آتش در ارتفاع می باشد؛ محققان چینی برای رفع این مشکل به تازگی نوعی موشک ساخته اند که با شلیک به سمت مراکز آتش سوزی در ارتفاعات بالا می تواند در چند ثانیه انواع آتش را خاموش کند.

۱۲۳

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی:‏

هیچ شهر استان در وضعیت سفید نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی گفت:کرونا همچنان در کمین سلامت مردم است.

تشخیص کرونا

برادر یک بیمار مبتلا شده به کرونا:

حرف های متناقض وزارت بهداشت ما را رنج می داد/مردم توصیه های بهداشتی را رعایت کنند

برادر یک بیمار مبتلا شده به کرونا گفت: متاسفانه مسئولان و دست اندرکاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر بار یک حرف متناقض می زدند که این موضوع خیلی ما را رنج می داد.

نماز جماعت در آبادان

همزمان با عید غدیر

مساجد آبادان پس از چند ماه بازگشایی شدند

امام جمعه آبادان از بازگشایی مساجد این شهر پس از چند ماه خبر داد.

ازدواج

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی بندر ماهشهر:

تشکیل خانواده تبدیل به یکی از بزرگ‌ ترین دغدغه های جوانان ما تبدیل شد

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی بندرماهشهر نوشت: فریضه تشکیل خانواده تبدیل به یکی از بزرگ‌ ترین چالش ‌های جامعه ایرانی و دغدغه جوانان ما گردیده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب